Saha çalışmalarında üreticilerle buluşmaya devam eden İYİ Parti Burdur İl Teşkilatı ekibi, geçen hafta Çavdır Söğüt beldesinde domates üreticileriyle bir araya geldi.

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, “Domates üreticisi zor durumda işleri Allah’a kalmış. Acilen mazot ve gübre fiyatları düşürülmesi gerekiyor. Ziraat odaları olmak üzere kurum ve kuruluşlar derhal çiftçi için harekete geçmelidir. Bakanlığın ise çiftçinin hayatta kalması için ciddi ataklar yapmalıdır. Çiftçimizin kredi borçlarının ödemesi en az 1 yıl ötelenmesi gerekmektedir. Yoksa Söğüt’te üreticiye icra üzerine icra gelecek. Değilse ülkemizde ve Söğüt’te tarımla uğraşacak çiftçi kalmayacak.” dedi.

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan ve İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Önder Cesur, Söğüt beldesinde domates üreticileri ile bir araya geldi. Domates üreticilerinin sıkıntılarını dinleyen İYİ Parti heyeti, üreticilere İYİ Parti’nin tarım projelerini anlattı. İYİ Parti iktidarında çiftçilerin ürettiği ürünleri daha iyi şartlarda daha iyi fiyatlara satacağını ve kazananın her zaman üretici olacağını söyleyen Başkan Erkan şöyle konuştu;

“DOMATES ÜRETİCİSİ ZOR DURUMDA”

“Söğüt beldemizde Isparta Milletvekilimiz Aylin Önder Cesur ile birlikte domates üreticilerimizin yanındaydık. Dertleri büyük 5 liraya maliyeti olan domatesi 3 liraya satmak zorunda kalıyorlar. Söğüt’te çiftçimiz batıyor. Yetkililerin kulağı sağır gözleri kör olmuş. Kimse de gitmemiş orada olanlar da pusmuşlar nedense, Söğüt Üreticiler Birliğine durumu anlatalım istedik sayın başkan da görüşmekten kaçtı. Domates üreticisi zor durumda işleri Allah’a kalmış. Acilen mazot ve gübre fiyatları düşürülmesi gerekiyor. Ziraat odaları olmak üzere kurum ve kuruluşlar derhal çiftçi için harekete geçmelidir. Bakanlığın ise çiftçinin hayatta kalması için ciddi ataklar yapmalıdır. Çiftçimizin kredi borçlarının ödemesi en az 1 yıl ötelenmesi gerekmektedir. Yoksa Söğüt’te üreticiye icra üzerine icra gelecek. Değilse ülkemizde ve Söğüt’te tarımla uğraşacak çiftçi kalmayacak. Üreticilerimize İYİ Parti Tarım projelerini, İYİ Parti iktidarında çiftçimizin ürettiği ürünleri daha iyi şartlarda daha iyi fiyatlara satacağını, kazana- nın her zaman üreticinin olacağını, çözümün İYİ Tarımla gerçekleşeceğini anlattık.”