GündemManşetHUZUR KENTi BURDUR

2 sene ago

İl Emniyet Müdürlüğü’nde muhtarlar ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katıldığı “Huzur Toplantısı” düzenlendi. Vali Şerif Yılmaz’ın başkanlığını yaptığı toplantıda, konuklar “Huzur kenti Burdur’da” güven ortamının sürmesi için görüş ve düşüncelerini paylaştılar.

 

İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda Vali Şerif Yılmaz ve Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya’nın da katılımıyla Huzur toplantısı düzenledi. Toplantıya Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Şerif Yılmaz; “Burada güvenlik ile ilgili aldığımız tedbirler, alacağımız tedbirlerle ilgili beraber yapmamız gereken çalışmalar var onlarla ilgili, sivil toplum örgütleri ile ilgili gerçekleştirmemiz gereken hususlar var onlarla ilgili çalışmalar yapacağız. Zaten Burdur huzur kenti. Huzurun aksamaması için alınması gereken tedbirlerle ilgili fikir ve görüş alış verişinde bulunacağız. Çok şükür en huzurlu illerden biriyiz. Bu huzurlu ortamın devam etmesi için, huzurun ilimizin her tarafında, ülkemizin her köşesinde devam etmesi için üzerime düşen sorumlulukların yerine getirilmesi ile ilgili çalışmaları paylaşacağız. Sadece ilimizle ile ilgili değil bölge ile ilgili sorunları konuşacağız. Türkiye üzerinde son dönemlerde oynanan oyunlarla terörle ıslah edilmesi yönündeki çalışmaları öne çıkarmamız lazım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölgede emperyalist güçlerin hedefi haline geldiği şu günlerde dik durması ve ayakta durması gerekir. Bölgenin istikrarı için Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. O nedenle biz özellikle kendi sorumluluk alanı içerisinde kalan bölgede, yörede sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmek suretiyle ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine, huzuruna ve güvenliğine katkı sağlamakla ilgili çalışmaları gerçekleştirmek zorundayız. Bugün bunun çalışmalarını yapacağız” diye konuştu.

Toplantı Vali Şerif Yılmaz’ın konuşmasının ardından basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive