Türk yağlı güreşinin usta isimlerinden Başpehlivan Hüseyin Gümüşalan, güreş arenasındaki başarılı performansıyla adından sıkça söz ettiriyor. Peki, bu başarılı sporcunun hikayesi nedir ve güreş kariyeri nasıl şekillendi? İşte, merak edilenlerin tüm detayları...

2024 YKS Sonuçları Açıklanıyor! İşte Açıklanma Tarihi ve Detaylar 2024 YKS Sonuçları Açıklanıyor! İşte Açıklanma Tarihi ve Detaylar

Hüseyin Gümüşalan başaltı pehlivanlardandır. Karamürsel 100. Yıl Endüstri Meslek Lisesi ve Kocaeli Üniversitesinden mezun olmuştur. Sıkı bir Beşiktaş taraftarıdır. Güreş dünyasında Sarı Dev lakabı ile tanınmaktadır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

2016 yılında Elmalı güreşlerinde 1. olmuş ve başaltında güreşmeye hak kazanmıştır. 2016 senesinde, Edirne Kırkpınar Güreşlerinde Küçük Orta Büyük Boyunda ilk 8 içerisinde yer almış, Büyük Orta Boyuna yükselmiş, aynı yıl Antalya Elmalı Güreşlerinde 1. olarak başaltına yükselmiştir.

2017 yılında Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı ile çalışmış 2 yıl sonra takımdan ayrılmıştır.

Hüseyin Gümüşalan Kimdir

Hüseyin Gümüşalan Nereli?

Hüseyin Gümüşalan Kocaeli Karamürsel doğumlu’dur. Aslen Bosna Hersek Saraybosna asıllıdır.

Daha önce bir çok başarının altına imzasını atan Gümüşalan, Hersek Yağlı Güreşleri finalinde Faruk Akkoyun yenmiş ve başpehivanlığa uzanmıştır. Ayrıca Ulugazi Güreşlerinde de başpehlivan birincisi olmuştur.

Hüseyin Gümüşalan Kimdir 2

Hüseyin Gümüşalan Kaç Yaşında?

Hüseyin Gümüşalan 29 yaşında ve 1.99 boyundadır. Kilosu ise 125’dir. Doğum tarihi 20 Şubat 1994, burcu ise balık’tır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @huseyin_gumusalan ‘dır. Profil açıklamasında ise şu ifadeler yer almaktadır. Başpehlivan, Fitness, Karamürsel, Güreşçi, Boşnak ve Beşiktaş.

Kaynak: Haber Merkezi