GündemİlçeManşetAĞLASUN’a DEV ALT YAPI YATIRIMI

4 hafta ago

Burdur’un Ağlasun ilçesinde alt yatırımları hız kesmeden devam ediyor. İller Bankası ve Ağlasun Belediyesi iş birliğiyle içme suyu, kanalizasyon şebekesi ve içme suyu depo yapımları gerçekleştirilecek. 

AĞLASUN’DA SUKAP DESTEĞİ İLE İÇME SUYU, KANALİZASYON ŞEBEKESİ VE İÇME SU DEPOLARI YAPIMI GERÇEKLEŞECEK

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ve AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi Ağlasun İlçesinde SUKAP desteği ile tüm alt yapının değişeceğini açıkladı. 

“PROJE DEĞERİ 17.746.227.00 TL”

AK Parti Hükümetlerinin SUKAP projesi desteklerinin devam ettiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur;  “AK Parti Hükümetlerimizin projesi olan SUKAP kapsamında %50 hibe %50 kredi ile yapılacak olan ve Ankara İller Bankası Genel Müdürlüğünce AĞLASUN Belediye Başkanımızın projesi olan  İçme Suyu, Kanalizasyon şebekesi ve içme su depoları yapım ihalesi 27.02.2020 tarihinde yapıldı. İhale Bedeli  17.746.227,00 TL + KDV’dir. Yapılan ihalenin neticesinde ihaleyi kazanan Ensar İnşaat ile İller Bankası Genel Müdürlüğü arasında 30.04.2020 tarihinde yapım işi ihale sözleşmesi imzalanmıştır. Yer teslimi 10 gün içerisinde yapılacaktır. AĞLASUN İlçemizde Ali Ulusoy Başkanımız ve teşkilatımızla birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptılar.

“PROJELERE HÜKÜMETİMİZİN DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR”

AK Parti Hükümetinin her alanda hizmete devam ettiğini söyleyen AK Burdur İl Başkanı Volkan Mengi de; “Hükümetimiz projelere destek vermeye devam ediyor. Ağlasun İlçemizde yerel seçimler sonrasında Belediye Başkanımız Ali Ulusoy İlçenin alt yapı sorunu çözmek için proje hazırlamıştı. Yine AK Parti Hükümetlerimizin başlattığı SUKAP projesi kapsamında alınması İçin başvuru yaptı. Milletvekillerimizle beraber yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında 17.746.227,00 TL  tutarında ki projeyi %50 hibe olarak İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından ihale edildi. Önümüzdeki günlerde firma tarafından yer teslimi yapılarak çalışmalara başlanılacaktır. Ağlasun ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive