GündemManşet“19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ” Gazetemize konuşan Çallıca Köyü Muhtarı Saçar: ‘Hizmet’te sınır yok’

6 ay ago

Gazetemizde zaman zaman yer verdiğimiz, köy ve mahalle muhtarlarının sıkıntılarına, yaptıkları hizmetlere ve istedikleri hizmetlere değindiğimiz ‘Muhtarlar’ yazı dizimizin konuğu merkeze bağlı Çallıca köyü Muhtarı Osman Saçar oldu.

Demokrasi kültürünün temel yapı taşlarından biri olarak kabul edilen muhtarlar, kırsalda köylerin kalkınmasında çok önemli roller üstleniyor.

19 Ekim Muhtarlar Günü’nde Çallıca Köyü Muhtarı Osman Saçar köyüne yapılan hizmetler, yapacakları ve muhtar olarak yaşadığı sıkıntıları Muhabirimiz Filiz Eryılmaz’a anlattı.

Çallıca Köyü Muhtarı Osman Saçar’ın konuşmasında öne çıkan pasajlar şöyle:

“Köyümüz 250 hane, 630 seçmen, 750 köy nüfusundan oluşuyor. Köyümüz Burdur’un en modern köylerinden bir tanesi. Köyümüzde biri açık diğer kapalı yani yazlık ve kışlık olmak üzere iki adet düğün salonumuz var. Sağlık Evimiz var.

Güneş panellerimizi yaptık. Böylece elektrikten de tasarruf edeceğiz. Camimizi yaptırdık. Muhtarlık binamızı yaptık. Çocuklarımız için oyun parkımız var. Yani köyümüzde hizmette sınır yok.

Sadece şuan köy halkımın benden istediği parke taşı ve kamera sistemi. Parke taşı döşenecek bunun çalışmaları yapılıyor ama kamera sistemi çok pahalı olduğu ve muhtarlık olarak buna bütçemiz yetmediği için şu an bu sistemi kuramıyoruz. Belki ileri ki dönemlerde, Devletimizin de desteği ile bu sistemi kurabiliriz.

Hizmette sınır yok. İstediğim hizmeti çok rahat alabiliyorum. Devletimiz, milletimiz sağ olsun. Şu an parke taşı hariç köyümüzün bir ihtiyacı yok diyebilirim. Tabi ben bu hizmetleri yaparken köy halkım ile uyumlu bir şekilde çalışarak yapıyorum. Onlar bana her konuda destekler. Bu benim ilk dönem muhtarlığım.

Muhtarlıkta zor dönemi atlattım. Yani zor olan hizmetlerin birçoğunu gerçekleştirdik. Bundan sonra artık ufak tefek hizmetler kaldı. Onları da en kısa zamanda yapacağız inşallah.Örnek köy olma yolunda ilerliyoruz ve bu yolumuza devam edeceğiz.”

 

Kodlama : SadeMedia Interactive