GündemManşetHırsızlık şüphelilerine nefes kesen operasyon

5 ay ago

BURDUR’un Bucak ilçesinde soymak istedikleri fırının kasasını dışarı çıkaramayan şüpheliler kasayı bırakarak kaçtı. Dört şüpheliden üçü Antalya Kavşağı’nda polis ekipleri tarafından yakalandı. Kaçan bir şüpheli ise her yerde aranıyor.

Vatandaşlar, dün akşam 21.00 sıralarında Burdur’un Bucak İlçesi’nde Sanayi Mahallesi Hökez Caddesi üzerindeki fırına giren kimliği belirsiz kişilerin fırının kasasını itekleyerek dışarı çıkarmak istediklerini görüp polise haber verdi.

Vatandaşların hırsızlık şüphelilerinin üzerine yürümesi üzerine şüpheliler kapıya kadar getirdikleri kasayı bırakarak sahte plaka takılı beyaz renkli bir otomobile binerek Burdur istikametine kaçtı. Şüpheliler yolda sahte plakanın yerine otomobilin gerçek plakasını takaraj Burdur istikametine doğru geldi. Yunus ekiplerinin farkettiği Kurna Kavşağında farkettiği beyaz renkli otomobil Antalya kavşağında tedbir alan Burdur Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından durduruldu.

Otomobildeki şüphelilerden birisi bir anda polislerin elinden kaçıp ormanlık alanda izini kaybettirdi. Polislerin havaya ateş açarak durdurmak istediği şüpheli izini kaybettirdi. Otomobilde bulunan İ.S., M.A. ve Ö.Y. ise sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüpheliler daha sonra Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Sağlık kontrolü için Devlet Hastanesine getirilen şüphelilerden birisi, kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına küfür ederek saldırmak istedi. Şüpheli polisler tarafından engellendi.

Kodlama : SadeMedia Interactive