EğitimKültürManşet“HİÇBİR OKUL, KÜTÜPHANESİZ KALMASIN!” Hacılar Köyü’nde örnek çalışma

9 ay ago

“Eğitim ve kültür kenti” Burdur’da eğitim kurumlarında, okullarda birbirinden güzel projeler hayata geçiriliyor. Sosyal sorumluluk projelerinin giderek yaygınlaştığı ilimizde, eğitim kenti ünvanı da pekişiyor. Burdur’daki eğitim kalitesini ortaya koyan, çıtanın yükseldiğini belgeleyen gelişmelerden biri de köy okullarındaki kütüphane yatırımları…

Bahçeşehir Koleji-Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Sertan Uysal’ın öncülüğünde örnek bir proje hayata geçirildi. “Hiçbir Okul Kütüphanesiz Kalmasın” hedefi ve sloganı doğrultusunda hazırlanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Burdur merkeze bağlı Hacılar köyü’nde Yılmaz Turgan İlkokulu’na modern bir kütüphane kazandırıldı. Köy çocuklarını güzel bir kütüphane ile buluşturan bu çalışmaya, Bahçeşehir Koleji’ndeki velilerin yanı sıra hayırsever iş adamları, vatandaşlar da katkı sağladı. Geçtiğimiz günlerde yoğun bir katılımla açılışı gerçekleşen Kütüphane tasarımı, konsept büyük beğeni topladı.

“UNUTMAYALIM Kİ BİR ÇOCUĞU KURTARMAK BİR ÜLKEYİ KURTARMAKTIR” diyerek Hacılar köyü’nde bu projeyi hayata geçirdiklerini belirten Burdur Bahçeşehir Koleji Türkçe Öğretmeni Sertan Uysal, “Hiçbir Okul Kütüphanesiz Kalmasın projesi kapsamında Hacılar Yılmaz Turgan İlkokuluna kazandırdığımız kütüphanemizin açılışını gerçekleştirdik. Bize destek veren velilerimiz Sayın Özgür Çeliker (Özgür Seyahat), Sayın Aykut Acun (Acunlar Kereste), Sayın Mehmet Anık (Güzel İş Tar.Mak), Sayın Hakan Dinç(Dinç Ekmek), Sayın Orhan Çiçek (Çiçek Mersan), Sayın Mustafa Şahin (Bur Piliç), Sayın Ibrahim Çalışkan (Hacılar Koop BŞK) Sayın Kemal Kubilay (Ziraat Odası BŞK) Sayın İsmail Erkan’a Sayın Arif Çakır’a (Tarım Kredi Müdürü) teşekkür ederim.

Açılışımıza katılan İl Milli Eğitim Şube Müdürümüze, Çeltikçi İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Sayın Kurucu Genel Müdürüm Osman Çoban’a , Ak Parti Kadın Kolları Başkanım Serpil Ekinci’ye, Hacılar Karakol Komutanıma ve birbirinden değerli velilerime teşekkür ederim. Benimle birlikte bu proje için çalışan çocuklarıma ve Resim Öğretmenimiz Filiz Kurtcebe’ye teşekkür ederim.

Bu projenin başından sonuna desteğini arkamda hissettiğim Bahçeşehir Koleji Kurucusu Yoldaş Çetin’e ve Kampüs Müdürümüz Gurbet Önal Çetin’e ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive