ManşetHEYBESİ DOLU BAKAN

4 sene ago

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yine yatırım müjdeleriyle 10 Şubat 2017 Cuma günü Burdur’a geliyor

“Bölgenin Bakanı, fahri hemşehrimiz” Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Burdur’a yine yatırım müjdeleriyle geliyor. Daha önce de pek çok kez ilimize gelen, her geldiğinde yatırım müjdelerini açıklayan Bakan Eroğlu, 10 Şubat 2017 Cuma günü ilimizde yeni yatırımlar için toplu temel atma programına katılacak.

68 milyon liralık 15 yatırım müjdesi

Burdur gezilerinde yatırım müjdelerini “heybem yine dolu geldi” sözleriyle tanımlayan Bakan Eroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 68 milyon lira tutarındaki 15 adet yatırım müjdesi ile Burdur’a geliyor. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Burdur programı kapsamında Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 19 adet tesisin temelini atacak. MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Gölhisar Yusufca Barajı, Anbahan Regülatörü ve Sulaması ile 17 adet Taşkın Koruma Tesisi’nin temelini atacak.

Bakan Eroğlu daha önceki Burdur programlarında toplam maliyeti 538 milyon TL olan 109 yatırım müjdesini vermişti…

AK Parti’nin, kabinenin projeci Bakanlarından Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, daha önce de gerçekleştirdiği 4 Burdur gezisinde (29 Haziran 2013, 17 Mart 2014, 19 Ekim 2015 ve 26 Ekim 2016) 109 yatırım müjdesi vermişti. Bu yatırımların toplam tutarı 538 milyon TL idi… Bakan Eroğlu yarın yapacağı Burdur gezisiyle 15 yatırımı daha başlatarak 68 milyon TL’lik yatırım için düğmeye basacak. Böylece Bakan Eroğlu’nun son üç buçuk yılda Burdur için açıkladığı yatırım projesi sayısı 124’e çıkarken, bu yatırımların toplam maliyetinin ise 606 milyon TL olduğu açıklandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive