EkonomiManşetHERKES DOLARI KONUŞUYOR

2 sene ago

Türkiye her ne kadar seçim atmosferine girse de; 24 Haziran milletvekili genel seçimi ile Cumhurbaşkanlığı seçimi yarışını, dış politikadaki hayati gelişmeleri, uluslararası gelişmeleri bile geride bırakan dolar kurunu konuşuyor. Herkes, doların seyrini izliyor!..

Gündem; ekonomi, dolar kurundaki hareketlilik, Türk Lirası’nın değer kaybı… Dolar’daki artış sıradan bir ekonomi haberi olmaktan çıktı, ana gündem, konu başlığı haline geldi.

Dolar kuru, dün öğleyin 4,92’nin üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı. Böylelikle Türk lirasının değer kaybı yılın başından beri yüzde 25’in üstüne çıktı. Türk Lirasının günlük kaybı ise, dün itibarıyle yüzde 5’i aştı.

Burdur’daki Arıkan Döviz Bürosundan dolar değerlendirmesi

Yeni Gün Muhabiri Filiz Eryılmaz da; dün şehrimizde dolar piyasasının nabzını tutmaya, dolar şokunun Burdur’a yansımalarını öğrenmeye çalıştı. Burdur’daki tek döviz bürosu Arıkanlar Döviz yetkililerinden Fatih Arıkan, dolar’daki hareketliliği, belirsiz ortamı gazetemize değerlendirdi.

Bugün şehrimizde döviz bürosuna gelenlerin büyük bir bölümünün dolar almak için geldiğini, alıcıların ağırlıkta olduğunu     belirten Arı- kan, “şu anda yön belirsiz. Piyasalar, Merkez Bankası’ndan bir hamle bekliyor.

Eğer; beklenen tedbirler gelmezse dolar fiyatlarının daha da yukarı gideceğinin düşünüyorum. Şu andaki artışlar, fiyatlar dış kaynaklı. 5 lira kritik seviye. Dolar ile birlikte altın fi- yatları da yükselmeye devam ediyor. Külçe altın fiyatı 204 lira, küçük altın 345 TL, bileziğin gram fiyatı 193 TL.” bilgisini paylaştı.

Kodlama : SadeMedia Interactive