KültürManşetHer yerde onların imzası var

5 sene ago

Türkiye’nin hemen her yerinde onların eserleri yer alıyor. Atatürk heykellerinden tutun da, büstlere, giriş taglarına, heykellere, tabela ve rölyef çalışmalarına kadar herşeyi yapıyorlar.Burdur’da uzun yıllardır, Belediyelere, özellikle Askeriye’ye ve tüm resmi kurumlara yaptığı minyatür, rölyef, heykel, tag gibi çalışmalarıyla tanınan Ressam Abdullah Korkut, eşi Aygül Korkut ve çalışanı Tülay Gökduman ile birlikte yaptığı eserlerle Türkiye’nin tüm bölgelerine iş yapıyor. İşini severek yapan Korkut, yaptığı çalışmalarla büyük beğeni topluyor.

Özellikle yaz dönemlerinde yoğun bir tempo ile çalışmalarını sürdüren Abdullah Korkut, Yeni Mahalle Seymenler Caddesi’ndeki atölyesinin kapılarını Yenigün’e açtı.

Atatürk heykelleri ve askerler ile at, inek, koyun, keçi ve kedi gibi hayvanların heykellerini yapan Abdullah Korkut’un atölyesinde çalışan eşi Aygül Korkut ve 8 yıllık çalışanı Tülay Gökduman, şu sıralar yaptıkları çalışmaları gazetemiz muhabiri Hacer Zeren’e ayrıntılarıyla anlattılar.5 yıldır eşinin yanında çalıştığını ve işini çok sevdiğini söyleyen Aygül Korkut, daha çok Belediyelerden ve Askeriye’den iş aldıklarını söyledi. Türkiye’nin her yerinden talep geldiğini anlatan Aygül Korkut, özellikle yaz dönemlerinde daha yoğun çalıştıklarını aktardı.

Tag, heykel, minyatür, büst gibi çalışmaların yanı sıra, havuz, şelale gibi eserler de yaptıklarını söyleyen Aygül Korkut, yaptıkları işin çok zevkli bir iş olduğunu dile getirdi. Kendi isteği ile atölyede çalışmaya başladığını söyleyen Tülay Gökduman ise, 8 yıldır Abdullah Korkut’un atölyesinde çalıştığını belirterek, işin çok zevkli bir uğraş olduğunu, atölyeye girdikten sonra başka iş arama gereksinimi duymadığını söyledi.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive