Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, yürüttüğü ‘Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz’ projesi kapsamında Burdur’a geldi.

Türkiye’nin tarihi, kültürel zenginliklerini tanıtmak üzere başlatılan ‘Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz’ projesinin durağı Burdur oldu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’un Burdur’un turizm yerlerinden Salda Gölü ve Salda Gölü Tabiat Parkı ziyaretlerinde Seray Sever (Sanatçı, Oyuncu, Sunucu, Sümer Ezgü eşi Gülay Ezgü, Özgür Özgülgün (Tiyatro Sanatçısı, Oyuncu), Eray Kılıç (Gurme), Gezginler (İnfluencer) Osman Yeşilbaş ve İnci Aşık eşlik etti.

“Salda Gölü’nün koruma altına alınması gayet iyi olmuş”

Salda Gölü Beyaz Adalar bölümünde gazetecilere konuşan Pervin Ersoy; “Salda Gölü’ne 3 yıl önce de gelmiştim. 3 yıl önce geldiğimde de böylesine bir doğa harikasını çok büyük bir hayranlıkla izlemiştim. Hem izlemiştim hem suyuna girmiştim, çok keyifli, çok güzeldi. 3 yıl sonra geldiğimde değişiklik olarak bir koruma alanını görüyoruz. Koruma altına alınması gayet iyi olmuş. Bir bölümüne halk yine girebiliyor ama bu bölüm koruma altında, kimse giremiyor zaten. Bu da gayet Salda Gölü’nün gerçekten korunması açısından çok değerli, çok iyi. Ben ikinci gelişimde yine çok keyif aldım. Bu sefer dostlarımla geldim, arkadaşlarımla geldim. Çok güzeldi, çok keyifliydi.” dedi.

“Burdur’un tanınması için uğraşıyoruz”

Proje hakkında da bilgiler veren Ersoy; “Bu proje başlayalı yaklaşık 2 yıl oldu. İstiyoruz ki kendi ülkemizdeki şehirler de bizim tarafımızdan keşfedilsin ve tanıtılsın. Kendi ülkemizin turisti olalım. Neden gelmeyelim? İtalyanlar, Fransızlar kendi ülkelerinde ne kadar çok geziyorsa Türkiye’de de Türkler kendi ülkesini daha çok gezsinler, şehirleri daha çok tanısınlar, bilsinler istiyoruz. Şimdi de Burdur’dayız, Salda Gölü’ndeyiz fotoğraflar çektik, çok güzel görüntüler aldık. Bunları da Burdur’un daha çok tanınması için uğraşıyoruz.”diye konuştu.

“Maldivler halt etmiş”

Ekiple beraber Salda Gölü’ne gelen ünlü oyuncu Seray Sever’de; “Salda’yı hep fotoğraflardan takip ediyordum ve acayip gelmek istiyordum. Bugün yolculuğumuz da Salda’ya gidiyoruz denilince bir mutlu oldum. Yani Maldivler halt etmiş diyorum. Ülkemizin o kadar güzel noktaları var ki müthiş anı kalsın diye fotoğraf çektirmeye doyamadım. Her şey çok güzeldi. Ülkemizle bir kez daha son derece gurur duydum. Her şey müthişti.” ifadelerini kullandı.

3 gün sürecek Burdur seheyatinde Pervin Ersoy ve beraberindeki ünlü isimler, Burdur’un önemli turizm yerlerinden Burdur Müzesi, Saat Kulesi, Ulu Cami, Taşoda Konağı, Doğa Tarihi Müzesi, Lisinia Doğa ve Akçaköy Lavanta Vadisi, Sagalassos Antik Kenti’ne ziyaret gerçekleştirecek.

-Muhammet Fatih Başcı