GündemManşetHER İNSAN, BİR ENGELLİ ADAYI

5 sene ago

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Danışmanlık Bölümü 4. Sınıf Öğrencileri, engelli öğrencileri Vali Hasan Kürklü, eşi Nesibe Kürklü, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz  ile bir araya getirdi.

Rehberlik ve Danışmanlık Bölümü 4. Sınıf Öğrencileri Nergiz Polat ve Büşra Sarıusta tarafından Topluma Hizmet Dersi adı altında, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Çakır danışmanlığında oluşturulan proje kapsamında,  Ümit Çalışkan Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ve veliler ilimizdeki yöneticiler ile buluşma fırsatı yakaladı.

İstasyon Çay Bahçesi’nde engelli vatandaşları topluma kazandırmak amacıyla düşünülen sohbet toplantısında konuşan Vali Hasan Kürklü, ‘her insanın bir engelli adayı olduğunun unutulmaması gerektiğine’ vurgu yaparak, engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması konusunda öğrencilerin yaptığı projeyi tebrik ederek, sosyal sorumluluk projelerini devam ettirmelerini dilediğini sözlerine ekledi.

‘Sayın Valimin belirttiği gibi hepimiz bir engelli adayıyız’ diyen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, engelliliği sorumluluk olarak görmediklerini, sorunumuz olarak görüyoruz diyerek yöneticilere de bu anlamda görev düştüğünü dile getirdi.

Vali Hasan Kürklü, Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ile bir araya geldiği İstasyonPark’ta tek tek öğreci ve velileri ile ilgilenerek ihtiyaçları istekleri olup olmadığını sordu. Rehebilitasyon Merkezi’nin bir isteği üzerine Vali Hasan Kürklü, konu ile ilgilenip, en kısa zamanda yapılması gerekeni yapacağının sözünü verdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive