ManşetSporDünya ikincisi milli tekvandocu Hatice Kübra İlgün Burdur’da konuştu: “Hedefim Olimpiyat Madalyası”

3 ay ago

Dünya İkincisi Milli Tekvandocu Hatice Kübra İlgün hedefinin 2020 Olimpiyatlarında 57 Kg’da altın madalya kazanmak olduğunu söyledi.

Kariyerinde 12 Türkiye Şampiyonluğu, 2013 Akdeniz Oyunları ikinciliği, 2013 Ümitler Avrupa üçüncülüğü, 2015 Üniversiteler Dünya üçüncüsü, 2017 Büyükler Dünya ikincisi, 2017 Üniversiteler yaz olimpiyatları birinciliği, 2017 grand prix birinciliği, 2018 grand prix üçüncülüğü, 2019 Kulüler Avrupa şampiyonluğu, 2019 Başkanlık kupası birinciliği, 2019 grand prix birinciliği olan ve Olimpiyat sıralamasına üçüncü sıraya yükselen Hatice Kübra İlgün kuşak sınavına girecek Burdurlu tekvandocularla buluştu.

Necip Fazıl Konferans Salonu’ndaki kuşak sınavında konuşan İlgün; “genç arkadaşlarımıza destek olmak için geldim. Ben de bu yollardan geçerek ilerledim ve Olimpiyatlara aday bir sporcuyum. Dünya ikincisiyim, Avrupa ikincisiyim. Bu yıl yapılan grand prix’te şampiyon oldun. Hedefim Olimpiyatlar ve ülkeme altın madalya kazandırmak istiyorum. Genç arkadaşlarıma örnek olmak için burada bulunuyorum. Hepsine başarılar diliyorum. Umuyorum Burdur gibi bir ilden de nice Haticeler Nur Tatarlar yetişir” dedi.

Hedefinin Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek ve Türk bayrağını dalgalandırmak olduğunu söyleyen İlgün “Önümüzde Bulgaristan ve Rusya’da yapıalcak grand prix yarışmaları var. Şu an Olimpiyar sıralamasında üçüncü sıradayaım. Yerimi koruduğum sürece Olimpiyatlara dirfekt katılma hakkım var. Hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatlarında, eksik olan olimiyat madalyasını Bursa ve ülkeme getirmek” diye konuştu.

Burdur Tekvando Antrenörü ve 4’üncü Kademe Milli Takım Antrenörü Selda Çiçen’de, Hatice Kübra İlgün’ü Burdur’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Çiçen; “sporcularımın da Hatice Kübra İlgün gibi başarılı, saygılı bir sporcu olarak ülkemizin bayrağını yurtdışında dalgalandırmalarını istiklâl marşımızı okutmalarını istiyorum” diye konuştu.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’te genç sporculara yaptığı konuşmada “hiç bir zaman ümitsizliğe düşmeyin. Sakın olmayacak diye düşünmeyin. Önünüzde uzun yıllar var. Hedef koyarak devam edin” dedi.

Kuşak sınavını Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Gençlik ve spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya ile aileler ilgiyle izledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive