Tokyo Paralimpik Olimpiyat Oyunlarına hazırlanan Paralimpik Milli Okçu Murat Turan hedefinin şampiyonluk olduğunu söyledi. Antrenmanlarını Burdur’da sürdüren Turan; “2020 Tokyo Olimpiyatlarında Burdur’u ve Türkiye’yi temsil edeceğim. Enbüyük hayalim orada şanlı bayrağımızı dalgalandırmak, altın madalya alıp ülkemizi onurlandırmak istiyorum” dedi.

Günde 6 saatin üzerinde antrenman yaptığını söyleyen Turan; “hayat istediklerinizi değil, hayal ettiklerinizi, inandıkalrınızı size verir. Ben de bu inançla her gün çalışıyorum. Hollanda’daki Dünya Şampiyonasında rakiplerimin bir çoğunu eledim. Daha iyi olabilmek için her gün günde 6 saatin üzerinde antrenman yapıyorum. Her gün o inançla uyuup o inançla kalkıyorum.İnşallah ülkeme ve Burdur’a olimpiyat madalyasını getireceğim” diye konuştu.

2016 Olimpiyatlarına gitmeyi kıl payı kaçırdığını anlatan Turan şunları söyledi; “2016’da gidemediğim gün kendime bir söz verip ‘kesinlikle 2020 Olimpiyatlarına gitmeye hak kazanacağım’ demiştim. 2019 yılında Hollanda’da düzenlenen Paraokçuluk Dünya Şampiyonası’nda hem takım hem bireyselde dünya ikinciliği elde ettim. Tokyo Olimpiyatlarında da bütün rakiplerimi eleyip şanlı bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum. 98 gün var. Hergün o inaçla yatıp o inançla kalkıp antrenmanlarımı sürdüyorum.”

Murat Turan’ın antrenörü ve Okuçuluk Burdur İl Temsilcisi Ahmet Bacak; “Murat’la 2012’den bu yana çalışıyoruz. Geçen yıl Olimpiyat kotasını aldık. Burdur’un ilk olimpiyat kotası bu. Paralimpik oyunlarıda çalışmalarımız aralıksız sürdürüyoruz. İnşallah Burdur’un ilk Olimpiyar Madalyasını okçuluk branşında alacağımızı düşünüyorum. İyi çalışıyoruz. Umarım Burdur’a Olimpiyat Madalyasını getiririz” diye konuştu.

Murat Turan’ı antrenman yaptığı Gazi Atatürk Stadı’nda ziyaret eden Vali Ali Arslantaş ise; “Murat’a inanıyoruz. Murat kardeşime ve Tokyo’daki Olimpiyat Oyunlarına katılacak diğer milli sporcularımıza da başarılar diliyorum. İnşallah Olimpiyat madalyası’nı Burdur’a getireceğine inanıyoruz” dedi.

VALİ ARSLANTAŞ; “HEDEFİMİZ ALTIN MADALYA”

Türkiye Bedensel Engelliler Açık Hava Okçuluk Şampiyonu olan Milli Sporcu Murat Turan’ı ziyaret eden Vali Arslantaş, okçuluk spor dalı hakkında kendisinden bilgi alarak, yay ile hedefe ok atışı yaptı. 

Vali Arslantaş ziyareti sırasında yaptığı açıklamada; “2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına hazırlanan Paralimpik Milli Sporcu Murat Turan’ı antrenman yaptığı mekanda ziyaret etmek istedim. Yaptığı atış sonrası baktığımız hedefte görüldüğü üzere 98 gün sonra Tokyo’daki oyunlarda altın madalya kazanacağımızı düşünüyoruz. Murat kardeşim 11 aydır günde 8 saat antrenman yaparak çalışıyor. Biz ona inanıyoruz. Murat kardeşime ve Tokyo’daki olimpiyatlara katılacak diğer Milli Sporcularımıza da başarılar diliyorum” dedi. 

Milli Sporcu Turan’da, ziyareti ve destekleri dolayısıyla Vali Arslantaş’a teşekkür etti. Vali Arslantaş’ın ve devlet büyüklerimizin kendisine olan inancından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Turan, desteğini esirgemeyen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.