ManşetÜniversite-MAKÜHayvansever Hatice Teyze’ye MAKÜ yönetimi de duyarsız kalmadı

2 sene ago

SOSYAL MEDYA FENOMENİ BONCUK ve HATİCE TEYZE

Burdur’un Yeşilova ilçesinde yaşayan bir kadın, bakımını üstlendiği Boncuk isimli köpek yavrusuyla bir anda sosyal medya fenomeni oldu. Yeşilova’da oturan 67 yaşındaki Hatice Keskin, hayvanseverliğiyle dikkati çekiyor.

Çocukluğundan beri sahipsiz hayvanları besleyen Keskin, son olarak ilçede görev yapan müzik öğretmeni Mesut Çal’ın getirdiği 1,5 aylık sokak köpeğinin bakımını üstlendi. Keskin, köpeği bahçesinde görünce şiveyle “Anam benim nerden geldin gı” diyerek, büyük sevinç yaşadı. Keskin’in bu sevincini cep telefonu kamerasıyla kaydeden Mesut Çal ise; görüntüleri 2 gün önce sosyal paylaşım sitesinden paylaştı.

Kısa sürede birçok sosyal medya hesaplarından yayınlanan görüntüler, binlerce kişi tarafından izlendi. Köpeğe ‘Boncuk’ adını veren, komşusuna ait ‘Çikolata’ isimli keçiye de bakan Hatice Keskin’in görüntülerini sosyal ortamında çok sayıda kişi izledi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) yönetimi de son günlerde sosyal medyada pek çok kişi tarafından paylaşılan bu videoya duyarsız kalmadı. Rektör Adem Korkmaz, Hatice Keskin’e ulaşarak, ken- disine yardım etmek istediklerini belirten bir paylaşımda bulundu. Rektör Kormaz’ın paylaşımının ardından MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, Hayvan Hastanesi Başhekimi  Prof. Dr. Mehmet Çağrı Karakurum ile öğrenciler, Yeşilova’ya giderek hayvansever Hatice Teyze ile görüşüp, Boncuk ve Çikolata’yı muayene ettiler.

‘Kentine Yönelen Üniversite’ misyonuyla iline ve bölgesine hizmet etmeyi amaç edinen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, son günlerde sosyal medyada pek çok kişi tarafından paylaşılan bir videoya duyarsız kalmadı. Hatice Teyze’yi  sosyal medyada gördüklerini belirten Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, Hatice Keskin’in hayvan sevgisine duyarsız kalamadıklarını söyledi.

Hayvanları muayene eden Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çağrı Karakurum ise; “Hatice Teyze’nin köpeği Boncuk’un aşıları yapılmış, aşılardan sonra biraz halsizlik hissedilmesi normaldir. Boncuk’un ateşini ölçtük, kalbini ve ciğerlerini dinledik. Hatice Teyze kaşıntısı var dediği için derisine baktık, ama Hatice Teyze köpeği yıkayıp kolonyaladığı için kaşıntısını buna bağladık yine de bit, kene gibi paraziter bir sorun olmaması için damlasını damlattık. Boncuk, Hatice teyzenin sevgisi ve aşılarının zamanında yaptırılmasıyla sağlıklı bir şekilde büyümesini gerçekleştirecektir.Hatice Teyze ve onun gibi hayvan sevgisiyle dolu tüm insanların her zaman yanınızdayız, herhangi bir sorunda bizlere rahatlıkla ulaşabilirler. Bizler yine ayaklarına kadar gelir hayvanlarına bakarız” vurgusunu yaptı.

Karşısında MAKÜ Veteriner Fakültesi öğretim üyelerini gören Yeşilovalı Hatice Keskin ise; “Komşum Mesut Çal videoyu internete koymuş, hocalarımız görmüş ve buraya kadar gelmişler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Eşimle birlikte emeklilik hayatımızı hayvanlarımızı severek, onlara bakarak geçiriyoruz. Çikolatayla aramızda farklı bir bağ var, ben seslenince cevap veriyor. Köpeğimiz Boncuk da daha çok küçük ve hocalarımızın ona bakarak muayene etmesinden dolayı çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal medyada videoyu izledikten sonra bu coğrafyanın yüreği hayvan sevgisiyle dolu insanlarına duyarsız kalamadıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ise; hayvan ve insan sağlığına çağdaş anlamda bir hizmet sunmayı ilke edinen Veteriner Fakültesi ve ileri teknoloji ile donatılan Hayvan Hastanesi öğretim üyeleriyle birlikte Burdur’da ve Akdeniz bölgesinde her zaman varlıklarını hissettirmeye devam edeceklerini vurguladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive