Burdur’da güvenlik güçleri tarafından vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için yürüttüğü çalışmalar sürüyor.

Güvenlik güçleri 08.08.2020 günü Çavdır ilçesinde kurulan Hayvan Pazarında yapılan çalışmalarda, hayvan alışverişinde kullanılmaya çalışılan 110.200 TL değerinde sahte para ele geçirdi. Sahte parayı piyasaya sürmeye çalışan (M.D.), (N.B.), (M.Ç.), (M.Ç.), (Ş.C.Ş) ve (C.Ş) isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların ikametlerinde yapılan aramada, Afyonkarahisar İli Çay İlçesinde ikamet eden (Ş.C.Ş.) isimli şahsın ikametinde 113.600 TL değerinde sahte para, 24 Adet sikke ve 1 Adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Burdur Valiliği Basın Bürosu konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle; “Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için dolandırıcılık yapanların takibi ve men edilmesine yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.

 Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, 08.08.2020 günü Çavdır ilçesinde kurulan Hayvan Pazarında yapılan çalışmalarda, hayvan alışverişinde kullanılmaya çalışılan 110.200 TL değerinde sahte para ele geçirilmiştir.

 Olayla ilgili olarak sahte parayı piyasaya sürmeye çalışan (M.D.), (N.B.), (M.Ç.), (M.Ç.), (Ş.C.Ş) ve (C.Ş) isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış, şahısların ikametlerinde yapılan aramada, Afyonkarahisar İli Çay İlçesinde ikamet eden (Ş.C.Ş.) isimli şahsın ikametinde 113.600 TL değerinde sahte para, 24 Adet sikke ve 1 Adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiştir.

    Şüpheli şahısların yapılan sorgularında sahte paraları (B.Ç.) isimli şahsın aracılık etmesi ile (E.Ç.) isimli şahıstan temin ettikleri tespit edilmiş, operasyon genişletilerek tespit edilen şüphelilerin ikametleri olan Bursa ve Eskişehir ilinde yapılan eş zamanlı operasyonda 2 adet telefon, 1 adet laptop, 3 adet flash, 1 adet sahte 100 TL, suçta kullanılan 400 TL ele geçirilmiştir.

    Olay ile ilgili  İlimizde yakalanan (6) şüpheli şahıs Gölhisar Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş, şahıslar çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ve yurt dışı çıkış yasağı ile serbest kalmışlardır.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”