ManşetÜniversite-MAKÜHAYVAN HASTANESİ GÜN SAYIYOR

6 sene ago

            Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) Örtülü’de İstiklal Yerleşkesi’ndeki en önemli fiziki yatırımlarından biri olan Veteriner Fakültesi bünyesinde hizmet verecek olan Hayvan Hastanesi açılış için gün sayıyor…

Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin ise donanımlı ilk hayvan hastanesi  olan Burdur Veteriner Fakül-tesi Hayvan Hastanesi çok yakında açılıyor.                   MAKÜ internet sitesinden yapılan duyuruda; Hayvan Hastanesi yatırımının tamamlandığı, açılışa hazırlandığı bilgisi paylaşıldı.

Hastanenin bölge ve ülke hayvancılığına hizmet etmeye hazırlandığını belirten Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mümtaz Nazlı, Hayvan Hastanesi hakkında bilgiler verdi.

Hastanenin, EAEVE (Avrupa Veteriner He-kimliği Eğitimi Kurumları Birliği) tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak Hayvan Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi özelliğinde planlandığını vurgulayan Nazlı, “10 bin m2 kapalı alana sahip olan Hastanemizde, Cerrahi, İç Hastalıkları, Do-ğum, Döllerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalları ile bunlar içerisinde 5 tane küçükbaş, 4 tane büyükbaş, 1 tane sığır, 1 tane de at operasyon salonları ile 7 gün 24 saat hizmet alınabileceğini” belirtti.

Hastane bünyesinde yer alan gerek Veteriner Fakültesi son sınıf öğrencileri için gerekse klinik bilimler bölümünde yükseklisans ve doktora yapan nöbetçi öğrenciler için ve gerekse de hayvan sa-hipleri için kalabilecekleri misafirhanelerin de bulunduğunu dile getiren Nazlı, hastanede dünyada uygulanan yeni teknikleri ve daha fazlasını uy-gulanarak profesyonel akademik kadroyla hayvan sağlığına yeni bir boyut kazandıracaklarına inan-dıklarını vurguladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive