Tefrişi, Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) Burdur Şubesi tarafından hayırseverlerin katkıları ile yapılan beş yenilikçi sınıf ve beceri atölyelerinin açılışı, Burdur Valisi Ali Arslantaş ve eşi Hatice Arslantaş’ın katılımıyla gerçekleşen törenle yapıldı.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği İlkokulu ve Ortaokulu’na kazandırılan “Montessori Anasınıfı”, “92. Yıl Yazılım ve Tasarım Atölyesi”, “Emsal Gülcü Etkileşimli Türkçe Dil ve Beceri Sınıfı”, “Hadiye İyigün Matematik ve Akıl Oyunları Atölyesi” ve “Saniye – İbrahim Yalçın Sosyal Bilgiler Sınıflarının” açılışların yapıldığı törende, Vali Arslantaş, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi Başkanı Işık Berberoğlu konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından, yurt içi ve yurt dışında yapılan uygulamaların incelenerek, mevcut müfredatın işlerliğinin temel alındığı, geleneksel eğitim anlayışından, daha modernize daha yenilikçi anlayışın uygulanabileceği, her sınıf ve atölye tasarımının akademik olarak eğitim programı ve öğretimi alanında görev yapan uzman ve ilgili branş öğretmenlerinin görüşleri alınarak, öğretmen, öğrenci iletişim ve etkileşiminin üst düzeye çıkarılması amacıyla oluşturulan yenilikçi sınıf ve beceri atölyelerin açılışına geçildi.

Açılışa başta Vali Ali Arslantaş ve eşi Hatice Arslantaş olmak üzere, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Dernek Başkanı Işık Berberoğlu ve yönetimi, hayırsever aileler, okul idaresi, öğretmenler katıldı.

İlk olarak Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi tarafından yaptırılan 24 Öğrenci kapasiteli Montessori Anasınıfı ve 24 Öğrenci kapasiteli 92. Yıl Yazılım ve Tasarım Atölyesinin açılışı yapıldı. 

Daha sonra Hayırsever Emsal Gülcü tarafından tefrişi yaptırılan 24 öğrenci kapasiteli Emsal Gülcü Etkileşimli Türkçe Dil ve Beceri Sınıfı, Hayırsever Aysel İyigün tarafından tefrişi yaptırılan 24 öğrenci kapasiteli Hadiye İyigün Matematik ve Akıl Oyunları Atölyesi, Hayırsever Saniye Yalçın tarafından tefrişi yaptırılan 24 öğrenci kapasiteli Saniye-İbrahim Yalçın Sosyal Bilgiler Sınıflarının açılışı yapıldı. 

Açılışların ardından tek tek gezdiği yenilikçi sınıf ve beceri atölyeleri ile ilgili bilgiler alan Vali Arslantaş, Dernek Başkanı Işık Berberoğlu’nun şahsında TYSD Burdur Şubesine ve hayırsever ailelere teşekkür ederek plaket ve çiçek takdiminde bulundu. Öğrencilere yenilenmiş sınıflarının hayırlı olmasını dileyen Vali Arslantaş, kendileriyle bir süre vakit geçirdi, hayırsever ailelerle sohbet etti.

Vali Arslantaş açılış öncesi yaptığı konuşmada; “Eğitim şehri Burdur’umuz eğitime yerel katkının en fazla sağlanmış olduğu Türkiye genelinde illerden bir tanesidir. Derneğimizde 1992 yılında bu okulu yaptırarak başlamış faaliyetlerine. O günden bu yana okulun sahibi, hamisi, banisi olarak devam etmiş faaliyetlerine. Derneğin hem daha önceki başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine, hem halihazır şimdiki başkanı Işık hanım ve yönetimine eğitime gösterdikleri bu yakın destek için teşekkür ediyorum. Sene başında her okulumuzda bir atölye açma hedefiyle başlamıştık. Şu anda 55 tane atölyemiz açılışa hazır durumda. 2021-22 eğitim öğretim başladığında atölye sınıfı olmayan okulumuz kalmamış olacak. 

Hayırseverlerimizin yaptıkları yardımları ne şekilde kullandıklarını göstermekteki hassasiyetleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Kendi mali kaynaklarından çok daha titiz kullandıklarını şeffaf bir şekilde paylaştıklarını da gördük. Işık hanıma ve yönetimini tebrik ediyorum” dedi.