EğitimManşetSağlıkHayırseverlerden iki sağlık yatırımı

3 ay ago

Burdur’a hayırsever vatandaşlar tarafından eğitime yapılan yatırım kadar, Sağlık sektörüne yapılan yatırımlar da büyük önem taşıyor. Vali Hasan Şıldak, Valilik Toplantı salonunda hayırsever vatandaşlar tarafından Karamanlı İlçesine yapılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri binası ve Gölhisar İlçesine yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi binasının protokol imza törenini gerçekleştirdi.

Öncelikle yurt dışında yaşayan hayırsever Fidan Ören tarafından ilçesine yaptıracağı 112 Acil Sağlık Hizmetleri binasının protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törene; Vali Hasan Şıldak, Karamanlı Kaymakam Vekili Rabia Naçar, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, İl Sağlık Müdürü Reha Sermet Aygören ve hayırsever vatandaş Fidan Ören’in yakını Sultan Balar katıldı.

Yapılacak olan 112 Acil Sağlık Merkezi hakkında bilgi veren Vali Hasan Şıldak: “Bugün hayırlı bir iş için toplandık. İlimizin iki ilçesinde Sağlık Kuruluşları olarak hayırsever vatandaşlarımız tarafından bazı girişimler oldu. Sağlık Müdürlüğümüz bunları organize etti ve şuan da protokolünü imzalayacağız ilk yapım Karamanlı İlçemizde, Çamlık Mahallesinde mülkiyeti Belediye Başkanlığımıza ait olan 1062 metre kare arsa üzerinde hayırsever vatandaşımızdan Fidan Ören tarafından yaptırılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak inşa edilecek olan binamız 134 metre karelik bir alana oturtulacak.

Bu İstasyonda ilçemizin önemli bir ihtiyacı karşılanmış olacak. İstasyonumuzun ismi de hayırseverimizin isteği üzerine Fidan-Murat Ören olarak adlandırılacak. Protokolümüz de Karamanlı Belediye Başkanımız Fatih Selimoğlu, İl Sağlık Müdürümüz Reha Sermet Aygören ve hayırseverimiz Fidan Ören’in yurt dışında bulunması sebebiyle yerine vekâleten Sultan Balar arasında imzalanacak. Öncelikle Belediye başkanımıza arsa temini için ve bu tesisi ilimize kazandıracak olan hayırseverimize teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin. İlimize, ilçemize hayırlı olsun diyoruz” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Reha Sermet Aygören: “112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün onay verdiği bir proje üzerinden gerçekleştirilecek. Yeri ve yola yakın olması açısından, yolda meydana gelebilecek, özellikle trafik kazalarında daha yakın yakın bir mesafeden müdahale imkânı sağlanacak, hem de ilçedeki sağlık hizmeti genişletilmiş olacak. Şu an İstasyonumuz Belediye Başkanımızın katkılarıyla geçici olarak bir binada hizmet vermekte. Fiziki koşulları çok uygun değil ama yine de arkadaşlarımız vakalara çıkış yapmaktalar. Bu istasyonla ideal düzeyde bir sağlık istasyonunu ilçeye kazandırmış olacağız” dedi.

İkinci olarak arsasını hayırsever vatandaşlar Ümmühan Ertuğrul ve Zeynep Serttaş’ın bağışladığı, yapımını Mustafa Eravcı’nın üstlendiği Gölhisar İlçesine yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezinin protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törene Gölhisar Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, İl Sağlık Müdürü Reha Sermet Aygören, Hayırsever vatandaş Mustafa Eravcı, diğer hayırsever vatandaşların yaş ve sağlık sorunları yüzünden katılamamasından dolayı vekaleti alan yakınları Nihat Cantürk katıldılar.

Yapılacak bina hakkında bilgi veren Vali Hasan Şıldak: “Bugün ikinci olarak gerçekleştireceğimiz protokol Gölhisar İlçemizde bir Aile Sağlığı Merkezi yapımına ilişkin. Aile Sağlığı Merkezimiz Ulucami mahallesinde yapılacak. Mülkiyeti İlçemizin hayırseverlerinden Ümmühan Ertuğrul ve Zeynep Sert- taş’a ait. 1271 metre kare bir arsa üzerinde yapılacak. Yine hayırsever vatandaşlarımızdan Mustafa Eravcı bu yapımı ger- çekleştirecek. Bir veya iki hekimlik bir kapasiteye sahip olacak olan Aile Sağlığı Merkezi toplam 241 metre kare oturma alanına sahip olacak. Söz konusu Merkezimize hayırseverimizin talebi üzerine Mustafa Eravcı Aile Sağlığı Merkezi ismini vereceğiz” diye konuştu.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive