Burdur’da Türk Sanat Müziği Konseri ile başlayan Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Türk Halk Müziği Konseri ile sona erdi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu’ndaki konserde konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamit Kayacıoğlu Türk Halk Müziği Korosunun Halk Eğitim Merkezi’nin ilk Türk Halk müziği korosu olduğunu söyledi.

Kayacıoğlu, “Bu anlamda çok gururluyuz. Bu koronun kurulmasında emeği geçen koromuzun şefi Mehmet Berkan Sayın’a, saz sanatçılarına, solistlerimize çok çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Şubat ayında kurulan Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği korosunun Şef Mehmet Berkan Sayın yönetiminde Burdur yöresine ait Yar Kayalarda Yaslanır türküsüyle başladığı etkinlikte koro ve solo olarak Yozgat, Ordu, Şanlıurfa, Mersin, Erzincan, Kırşehir, Rumeli ve Azeri türküleri seslendirildi.

Konserde Sanatçı Sümer Ezgü’de Şef Mehmet Berkan Sayın’ın bağlaması eşliğinde Burdur Yöresine ait Avşar Beyleri türküsünü söyledi. Ezgü ağabeyi Taner Ezgü ve Halk Bilimci Hasan Akın ile birlikte Avşar Zeybeği oynadı.