Burdur’da büfe işletmeciliği yapan Hüseyin Koca, kasada ciro sayımı yaparken hatalı basım olduğunu fark ettiği 100 TL’lik banknotu 100 bin TL’den satmaya karar verdi.

Burdur’da 4 yıldır büfe işleten 40 yaşındaki Hüseyin Koca, iş yerini kapatmadan önce kasasındaki paraları sayarken 100 TL’lik banknotlardan birinde sıfır rakamlarının eksik olduğunu fark etti. Paranın sahte olabileceğini düşünen Koca, bankaya giderek paranın sahte olmadığını, hatalı basım olduğunu öğrendi. İnternetten araştırma yaparak bu tür hatalı basım paraların değerli olduğunu öğrendiğini söyleyen Hüseyin Koca, 100 TL’lik hatalı basım banknotu 100 bin TL’den satışa çıkardığını belirtti.

Büfe işletmecisi Hüseyin Koca şöyle konuştu; “Dün akşam kasanın cirosunu toplarken bir tane paranın hatalı olduğunu gördüm. 100 liranın iki sıfırı yoktu. İlk olarak paranın sahte olduğunu düşündüm. Bankaya sorduğumda paranın orjinal olduğunu yalnız paranın hatalı basım olduğunu söylediler. Daha sonra internetten araştırdım bu tür paraların 75-100 bin TL arasında satışa sunulduğunu öğrenince bu parayı bende satmak istiyorum. İlgili arkadaşlar bizimle irtibata geçerse sevinirim. Bu parayı sattıktan sonra da 3 tane çocuğum var. Çocuklarımın eğitimlerine ayırmayı düşünüyorum. 100 bin TL civarında satmayı düşünüyorum.” dedi.

-Muhammet Fatih Başcı