GündemManşetSağlıkHASTANEDEN KAÇAN COVİD ŞÜPHELİSİ “YAPTIĞIM HATAYDI”

1 ay ago

BURDUR Devlet Hastanesi’nde Covid-19 testi yaptırmak için beklerken açık camdan atlayarak kaçan Ş.K. yaptığının hata olduğunu söyledi.

Burdur’da 18 Eylül günü tat-koku almama ve geçmeyen ishal şikayetiyle Burdur Devlet Hastanesi acil servisine başvuran Ş.K.(60), Covid-19 testi yapılması için acil serviste beklerken açık camdan atlayarak kaçtı. Ş.K.’nın yakalanması için seferber olan polis ekipleri şahsı Değirmenler  Mahallesi’ndeki evinde buldu. Haber verilmesi üzerine gelen görevliler Ş.K.’yı ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Ş.K’ya BUrdur Devlet Hastanesi’nde birer gün arayla yapılan iki test sonucuda negatif çıktı. Ş.K. yaptığı açıklamada yaptığının hata olduğunu söyledi.

Ş.K. “ben ishal, öksürük ve kusma şikayetiyle Covid olabilirim diye 112’yi aradım. Beni gelip ambulansla aldılar. Hastanede beni malzeme odasına koydular. Temizlik malzemesi kokusundan duramadım. Hava almak için dışarıya çıkayım dedim hemşire hanımlara, izin vermediler ben de camdan kaçtım. Evet yaptığım hatadır” dedi.
Yapılan tahlil sonuçlarının negatif çıktığını söyleyen Ş.K. “ben hayatta bir Allah’ın kuluna rahatsızlık vermek istemem, hastalık bulaştırmak istemem. Beni koydukları odada bunalınca kaçmak zorunda kaldım. Polislerle birlikte ambulans geldi. Beni Ambulansla tekrar hastaneye götürdüler. İki defa test yapıldı. ikisi de negatif çıktı Allah’a şükür. Bir Allah’ın kuluna bulaştırıp günahına girmedim. Bende arkadaşlarıma tembih ediyorum. Böyle bir şey olduğu zaman benim gibi yapmayın” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive