Burdur’un ilk ve tek kadın Halk Otobüsü Şoförü Aysel Gürdal, kadına yılda sadece bir gün değil her zaman değer verilmesi gerektiğini söyledi. Kadına şiddete hayır dedi.

         Yaklaşık 1,5 ay önce Burdur Halk Otobüsleri Kooperatifinin ilk kadın şoförü olarak çalışmaya başlayan Aysel Gürdal, 8 Mart kadınlar gününde de hemcinslerine mesaj göndererek “monoton bir hayat yaşamalarını istemiyorum. Günlerde dolaşıp dedikodu yapmalarını istemiyorum. Kadının çalışması çok güzel bir şeydir. Evde yemek yapıp, çocuk bakmamalı kadın. Çalışan demir ışıldar. Kadın çalışırsa eşinin gözünde daha değerli olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

         Gürdal “kadınlarımızın siyasi ve sosyal bilincinin yerleştirilmesi, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanması sadece bir güne sığdırılmadan, her zaman kadınlarımıza değer verilmeli. Kadına şiddete hayır” ifadelerini kullandı.

         Ehliyetini 1999 yılında aldığını, Isparta’da bir süre direksiyon kurslarında usta öğreticilik yaptığını söyleyen Gürdal “daha sonra servis şoförlüğü yaptım. Şimdi de memleketim Burdur’a hizmet etmek için buraya geldim. İnternet üzerinden iş müracaatı yaptım. Başkanımız kabul etti. Allah ondan razı olsun. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum kabul ettiği için” dedi.

            Otobüs şoförlüğünün kendisi için zor bir meslek olmadığını söyleyen Gürdal “Burdur’da ilk defa görevde olan Halk otobüsü şoförü benim. Yolculardan hep olumlu tepki aldım. Kadın isterse her işi başarıyla yapabilir” dedi.