Hakkari Üniversitesi'nde Birinci Derece Devlet Personeli Alımı başvuruları alınıyor. Kimler KPSS olmadan ve ikamet şartı bulunmadan iç denetçi personel alımı başvurusu yapabilir. İşte detaylar.

Hayallerinizdeki kamu görevine Hakkari Üniversitesi'nde adım atmaya hazır mısınız? T.C. Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü, 5018 Sayılı Kamu Yönetimi ve Kontrol Kanunu hükümleri uyarınca İç Denetçi alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Bu alım, birinci derece bir kadro için yapılacak ve KPSS puanı gerektirmeyecek.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Neler?

Bu heyecan verici fırsata başvurabilmek için aşağıdaki genel ve özel şartları taşımanız gerekmektedir:

Adana'da Dramatik Manzara: Ayçiçekleri Erken Kurudu Adana'da Dramatik Manzara: Ayçiçekleri Erken Kurudu
  • Genel Şartlar: 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, Askerlik ile ilişiği olmamak.
  • Özel Şart: Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen Kamu İç Denetçi Sertifikası sahibi olmak.

İş İlanı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Müracaatlar, 11 Haziran 2024 tarihine kadar şahsen Hakkari Üniversitesi Rektörlük Personel Daire Başkanlığı'na yapılabilecektir. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyeceği belirtildi. İkamet şartı yok.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

Nüfus Kimlik Fotokopisi, Özgeçmiş, Mezuniyet Belgesi, Erkek adaylar için Askerlik Durumu Belgesi, Kamu İç Denetçi Sertifikası, 2 adet Fotoğraf.

Hakkari Üniversitesi Personel Alımı Kılavuzu.

Kaynak: HABER MERKEZİ