İlçeManşetHAFTA SONU SALDA ZAMANI…

3 sene ago

Burdur’un doğa harikalarından biri olan ilimiz Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, geride bıraktığımız Ramazan Bayramı tatilinde ve hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı.Turkuaz, berrak rengi, derinliği ve bembeyaz kumsalları ile özellikle “Türkiye’nin Maldivleri” benzetmesiyle büyük bir atağa kalkan, tanınırlığı, bilinirliği gittikçe artan Salda Gölü, tatilcilerin gözde yerlerinden biri haline geldi.

Hafta sonu Salda Gölü ve çevresi en hareketli günlerinden birini yaşadı. Bilindiği gibi; Salda bölgesi, göl çevresi pek çok turizm aktivitesinin yapılabildiği, alternatif turizm imkanlarına sahip.

Bembeyaz, ayakları yakmayan kumsallar, berrak sular, dünya’daki Mars özelliğini taşıyan iki yerden biri olması, piknik, kamp seçenekleri, şifa kaynağı suyu ile çamur banyosu yapabilmek, doğa ile iç içe benzersiz manzaralar, tarif edilemez güzellikler, hepsi Salda Gölü’nde var…

Gezginlerin, karavancıların, günübirlik tatilciler ve piknikçilerin fenomeni haline gelen Salda Gölü, geçen Pazar günü artan sıcaklarla birlikte en çok tercih edilen yerlerden biri oldu.

Denizli’den Salda’ya yoğun ilgi

Yeşilova Salda Gölü, Burdur merkez ve çevresindekilerin yanı sıra komşu ilimiz Denizli’den yoğun bir ziyaretçi kitlesine sahip. Ülkemizin son yıllarda en hızla gelişen kentlerinden, orta sınıfın giderek büyüdüğü tekstil sanayisine ev sahipliği yapan Denizli’de insanlar hafta sonları değişik, alternatif mekan arayışındalar… Salda’nın coğrafi konumu, Denizli’ye olan yakınlığı, günü birlik gelip gidebilme imkanı, Denizli’de pek çok insanı Salda’ya çekiyor.

Orman Plajı, Belediye Halk Plajı, Kayadibi ve Doğanbaba Plajları doluydu

Hafta sonu Salda Gölü ve çevresinde, Orman Plajında, Belediye Halk Plajında ve göl’ün karşısındaki Kayadibi ve Doğanbaba Plajlarında 20 plakalı araçlar yine çoğunluktaydı… Denizli’den gelen pek çok aile, piknik yapmanın ve yüzmenin keyfini yaşadı, doğanın tadını çıkardı.

Salda’dan gelen olumlu haberler, artan yoğun ilgi Salda bölgesinin potansiyelini, gelecekte hatta yakın bir süreçte, önemli bir turizm merkezi olacağını ortaya koyuyor… Salda’ya güçlü bir turizm alt yapısı, yatırımlar yapıldığı takdirde, Yeşilova Salda bölgesi Burdur’un turizm markası olmaya aday yerlerin başında geliyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive