GündemKültürManşetHACILAR kazıları, insanlık tarihini aydınlatıyor

10 ay ago

Vali Hasan Şıldak, köy ziyaretleri kapsamında önceki gün il merkezine bağlı Hacılar Köyünü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gemli. Köy halkının talep ve sorunlarını dinleyen Vali Şıldak, ayrıca Hacılar Höyüğü kazı alanında incelemede bulundu.

Vali Hasan Şıldak, ilk olarak Hacılar Köyünden geçen Burdur-Karamanlı yolundaki ve köy giriş yolundaki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Hacılar Köyü Spor ve Düğün Salonunda vatandaşlarla bir araya gelen Vali Şıldak, köy halkının isteklerini yerinde dinleyerek, kendisine iletilen talepleri not alarak, çözüme kavuşturulması noktasında ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.

Vali Şıldak, ziyareti kapsamında Hacılar Höyüğü kazı çalışmalarını yerinde inceleyerek, Kazı Başkanı Prof. Dr. Gülsün Umurtak ve Hacılar Höyüğü Kazısı Onursal Başkanı Prof. Dr. Refik Duru’dan bilgi aldı.

Vali Hasan Şıldak, Hacılar Köyü Spor ve Düğün Salonu’nda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Ziyaretimiz kapsamında siz vatandaşlarımızı yakından tanımak, köyümüzün ihtiyaçlarını ve taleplerini dinlemek için buradayız. Mümkün mertebe bütün köylerimizi ziyaret etmeye çalışıyoruz. Hacılardan Burdur’umuza kadar olan beş köyümüze ziyaret bulunduk.

Vatandaşlarımızla beraber oturup konuşmak ve sohbet etmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde bilhassa ihtiyaçlarını yakından görüp, yerinde incelemek, köylerinde yaşadıkları sorunlar ve sıkıntılar varsa, elimizdeki imkanlarla giderebilmeyi düşünmekteyiz. Köylerimizde yaşanan hayatı, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmeye çalışıyoruz.

Her zaman gittiğimiz yerlerde de bizi, Burdur’umuzun güler yüzlü insanları sıcak bir şekilde karşılıyorlar.

Her Salı günü vatandaşlarımızla görüşüyoruz. Gerek muhtarlarımız, gerek vatandaşlarımız, bire bir sıkıntılarını dertlerini bizimle paylaşıyorlar. Mesai arkadaşlarımızla ve bütün kuruluşlarımızla yanınızda olmaya çalışıyoruz.

Bizler şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Çünkü, bölgemizde yaşayan, bilhassa köylerimizde yaşayan sizin gibi vatandaşlarımız her zaman iletişime açık, devlete karşı ve bizlere karşı anlayışlı ve sıcak olmuştur. Bunu görerek ve bilerek yaptığımız hizmetlerle kaynaşmayı ve dayanışmayı da sağlayarak daha iyiye doğru daha güzele doğru ilerliyoruz.”

Ziyarette Vali Hasan Şıldak’ın beraberinde İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, İl Özel İdaresi birim müdürleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğü personeli yer aldı.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive