EkonomiManşetGürallar’dan Burdur’a büyük sanayi yatırımı; MADEN SUYU TESİSİ

2 sene ago

Ülkemizin önde gelen firmalarından Kütahya merkezli GÜRALLAR A.Ş, Burdur’a büyük bir sanayi yatırımı gerçekleştiriyor. Uzun yıllardır büyük ölçekli dış yatırımcı çekmeye çalışan Burdur, şehir merkezinde 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) faaliyete geçmesiyle birlikte, endüstrileşme anlamında yeni bir ivme kazanıyor.

İşte; o Burdur’un yıllardır büyük bir özlemle beklediği, güçlü sermaye gruplarından birinin ilimize yatırım yapması örneğini, Gürallar firması, Burdur 2. OSB’de maden suyu yatırımı ile hayata geçiriyor.

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ile Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt, Kütahya’ya giderek iş adamı Rıza Güral’la görüştüler.

AK Parti Burdur heyetine, LAV markalı Şişecam Fabrikası’nı gezdiren Rıza Güral tesislerle ilgili tecrübesini ve teknik bilgilerini paylaştı. Fabrika üretimini yakından inceleyen Burdur heyeti, aynı tesislerin Burdur 2.OSB’de kurulması durumunda Burdur’un ekonomisine büyük katkısı olacağını dile getirdiler.

AK Parti Burdur Belediye Başkanı  Adayı Deniz Kurt’da; Kütahya’ya yapmış oldukları ziyaret gibi Burdur’a yatırım yapmak isteyen firmaların peşinden koşacaklarını vurguladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive