Bucak Belediyesi Alaattin Mahallesi Gündoğdu Caddesi üzerine karşılıklı iki entegre park yapımı hızla devam ediyor. Parkın fiziki gerçekleşme oranı %90 seviyelerine ulaştı.

Alaattin Mahallesinde entegre park yapım çalışmalarını Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Gezmez, Osman Tolunay, Ayşegül Altınsoy ve Yasin Çiçek ile birlikte inceleyen Belediye Başkanı Emrullah Ünal “İlçemizin kuruluşunda ilk yerleşim yerlerinden birisi olan Alaattin Mahallesinde Gündoğdu Caddesi üzerinde park yapım çalışmalarımız hızla devam ediyor. Alaattin Mahallesi tarihi geçmişinin yanı sıra nüfus yoğunluğu da yüksek olan bir mahallemiz. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz Entegre Park projesinin yapım çalışmalarına devam ediyor. Park yapım çalışmalarımız genel olarak % 90 seviyesine ulaştı. Projemize göre üst kısımda bulunan 493 m2’lik alanda çocuk oyun grubu, spor ve fitness aletleri, 3 adet kamelya, bank ve kısa mesafe yürüyüş alanları olacak. Bu bölümü genel olarak küçük çocuklarımızın oyun alanı, vatandaşlarımızın dinlenme alanı olarak projelendirdik. Bu bölümde kamelyaların konulması, sulama sistemi, bitki dikimi tamamlandı. Spor ve fitness aletleri ve oturma grubu yapım çalışmalarımız ve oyun grubu alanı zemin yapımı devam ediyor. Entegre park projemizin alt kısımda bulunan 546 m2’lik alanda ise 10*20 m ebatlarında etrafı telle çevrilmiş mini kum futbol sahası ve etrafında oturma yerleri ile 1 adet kamelya bulunacak. Bu bölümde gençlerimize spor yapma olanağı sağlamış olacağız. Burada gençlerimiz eski zamanlarımızın tabiri ile sokak futbolunun, mahalle maçının tadına varacaklar.Bu bölümde mini futbol sahasının yapımı ve kamelya ve oturma alanlarının yapım çalışmalarımız devam ediyor. Parkımızda önümüzdeki günlerde kamelyaların çatılarının yapımı, çimleme çalışması yapılacak. Kısa zamanda parkımızı tamamlayarak halkımızın ve çocuklarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz park yapım çalışmalarının yanı sıra ilçemizin her mahallesinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Barbaros Mahallesinde bulunan 75.yıl parkında oyun gruplarını yenilerek, çocuklarımızın kullanımına sunduk. Ekiplerimiz parklarımıza koyduğumuz kamelyalar, oturma grupları ve bankların imalatını gerçekleştirerek, Belediyemize önemli bir tasarruf sağlamış oluyorlar. Tüm mahallelerimizde bulunan parklarımızda periyodik aralıklarla temizlik ve genel bitki ve park alanı bakımını yapıyorlar. Parklarımızda zaman zaman istemediğimiz durumlarla da karşılaşabiliyoruz. Bazı parklarımızda oyun gurubu, spor aletleri ve oturma alanlarında bulunan malzemelere zarar verilmiş oluyor. Tüm vatandaşlarımızdan parklarımızı temiz tutmaları, korumaları ve özellikle parklarımızda ve tüm alanlarda sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymalarını rica ediyoruz.” dedi.

Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer de yaptığı açıklamada “Alaattin mahallemiz Gündoğdu Caddesindeki iki ayrı arsa üzerinde Bucak Belediyemiz tarafından güzel görkemli bir projenin yapımı devam ediyor. Bu çalışmalarla mahallemize verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Emrullah Ünal’a, Belediye Başkan Yardımcılarımız Sayın Oğuzhan Erdoğan’a Park ve Bahçeler Müdürümüz Sayın Esin Şencan’a, Orman Mühendisi Fatih Dündar Uzun’a ve her zaman arka planda olsada eserlerin esas sahipleri el emeği göz nuru nakış işler gibi projeleri eksiksiz yerine getirerek emek sarfeden emekçi kardeşlerimiz (kahramanlarımız) belediye çalışanlarımıza mahalle sakinlerimiz ve bucak halkımız adına teşekkür ederim. iyiki varsınız…” dedi.