ManşetÜniversite-MAKÜGünalan Köyü İlkokulu YENİLENDİ (MAKÜ Yeniler Topluluğu)

2 sene ago

Burdur merkeze bağlı Günalan Köyü’nde bulunan Günalan İlkokulu’nun yenilenmesine katkı sağlayan MAKÜ Yeniler Topluluğu, ilkokulu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Yenilenmiş okullarının mutluluğu gözlerinden okunan küçük öğrencileri ziyaret eden MAKÜ Yeniler Topluluğu üyelerine Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç ve Topluluğun Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Muhammet Tortumlu ile topluluk üyeleri öğrenciler eşlik etti.

Köy Muhtarı Hayrettin Ayar ve Okul Müdiresi Tahire Sevtap Atcalı tarafından karşılanan Rektör Korkmaz ve beraberindekileri, öğrenciler sevinçle karşıladı. Öğrencilerle bir araya gelen Rektör Korkmaz ve MAKÜ öğrencileri, öğrencilerle tek tek tanıştılar ve sohbet ettiler.

Yaptıkları ziyaretten dolayı mutlu olduklarını belirten Rektör Korkmaz, köy okullarının içinde bulundukları durumları yakından görme fırsatı bulduklarını ve küçük öğrencilerin gözlerinde ülkelerine hizmet etme heyecanını gördüklerini vurguladı.

Okul müdürü Tahire Sevtap Atcalı ise; “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi sayesinde okulumuz renklendi. Başta Rektörümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Dünyada en önemli şey çocukların yüreğine dokunmaktır. Bir öğretmene verilebilecek en güzel hediye ise çocukların gözlerindeki mutluluktur. Bu mutluluğu sağladıkları için, MAKÜ’ye, Yeniler Topluluğuna ve öğrencilere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonunda Rektör Korkmaz ilkokul öğrencilerine çeşitli hediyeler vererek, gönüllerini bir kez daha fethetti.

Kodlama : SadeMedia Interactive