Türk Kadınlar Konseyi Burdur Şubesi, ‘Gönül Köprüsü’ kurarak gönüllere dokunmaya devam ediyor.

2016 yılında Burdur Şubesi kurulan dernek öznesi kadın olan her yerde faaliyetlerini sürdürürken Dernek Başkanı Gülcan Elduran, mesafeler, sevmeye, sevilmeye, yardımlaşmaya engel tanımıyor diyerek gönül köprüsü kurdukları Türk Alman Yardımseverler Derneği (Almanya) ile Umut Treni Yardımlaşma Derneğine (İstanbul) maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Türk Kadınlar Konseyi Burdur Şube Başkanı Gülcan Elduran; “Türk Kadınlar Konseyi Derneği 1959 yılında kurulmuş Merkezi Ankara olup kamu yararına çalışan dernekler arasına katılmış bir sivil toplum örgütüdür. 2016 yılında Burdur şubesi açılmış öznesi kadın olan her yerde faaliyetlerini sürdürmektedir. Amacımız; insan hakları, kadın erkek eşitliği ile ayrımcılığın önlenmesi, Ulusal ve Uluslararası düzeyde çalışmalara katılmak ve destek vermektir. Şair derki; ‘Köprüler yaptırdım gelip geçmeye, çeşmeler yaptırdım gelip içmeye’ Birde gönüller arasında kurulan köprüler vardır. İşte tam da bunu söylemek isterim. T.K.K.D. Burdur Şubesi gönüllüleri için mesafeler, sevmeye, sevilmeye, yardımlaşmaya engel tanımıyor. Türk Alman Yardımseverler Derneği (Almanya), Umut Treni Yardımlaşma Derneği (İstanbul) ve Türk Kadınlar Konseyi Derneği (Burdur) şubeleri arasında kurulan gönül köprüsünden bahsediyorum. Maddi ve manevi desteklerinden dolayı her iki dernek gönüllülerine, Başkanlarına şubem adına teşekkür ederim.” dedi.

“Dernekler arasında köprüler kurmaya devam edeceğiz”

Elduran; “ En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Ben bir STK üyesi olarak çok üzüldüğüm birçok insanımızın, birçok kadınımızın kendi etrafında dönüp durması, yaşlanıp gitmesidir. Yapmak istiyor yapamıyor, gitmek istiyor gidemiyor, okumak istiyor gücü yetmiyor. İşte tam da burada bu insanlarımıza, kadınlarımıza dokunmak istiyoruz. İnsanların insan olma bilincini kazanması, insan olmanın her birimize yüklediği sorumluluklar vardır. Biz ihtiyaç sahibi insanlarımıza el uzatma, kadını destekleyen projeler üretme, farkındalık yaratma konularında dernekler arasında köprüler kurmaya devam edeceğiz. Öznesi kadın olan her yerdei dili, dini, ırkı, rengi, genç, çocuk kim olursa paydası insan olan her yerde gönüllü olmaya varız. Mutlu ve aydınlık yarınlar dilerim.” ifadelerini  kullandı.

-Muhammet Fatih Başcı