ÇevreManşetGöllerimiz, bölge medyasının gündeminde (Antalyalı Gazetecilerin dikkati Burdur’da)

4 sene ago

Burdur’u doğal tabiat alanları, sulak alanları ve gölleriyle tanıtma çabaları tüm hızıyla sürüyor. Burdur, bu çalışmaların meyvelerini toplamaya başladı. Antalya’dan 20 kişilik bir gazeteci grubu, Burdur’un sulak alanlarını ve medyada geniş yer bulan göllerini görmek, fotoğraflamak üzere önümüzdeki günlerde Burdur’a geliyor.

Burdur’un tabiat varlıklarının, doğal yaşam alanlarını, sulak bölgelerini, Burdur ve Salda Göllerini tanıtmak ve buralara dikkat çekme çabaları, olumlu sonuçlar vermeye devam ediyor.

Özellikle Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü’nün; nesli tükenmekte olan, sulak alanlarda yaşayan canlılara ve küresel ısınma ve buharlaşmadan kaynaklı olduğu söylenilen göllerimize yönelik farkındalık yaratma ve bu alanları, nesli tükenmekte olan canlıları korumaya yönelik faaliyetleri artmış durumda.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Şube Müdürlüğü, Burdur’un tabiat varlıklarına, doğal yaşam alanlarına, sulak alanlarımızda yaşayan canlılara, Burdur’un göllerinde konaklayan göçmen kuşlara dikkat çekmek amacıyla, insanlarda farkındalık yaratmak ve vatandaşlarda bilinç oluşturmak amacıyla , kurum binasına astığı afişlerle ve bilboardlarla tanıtıcı faaliyetler yürütüyor.

Burdur’u, doğal yaşam alanlarındaki bu zenginlikleri ile tanıtmanın en etkili yollarından biri fotoğraf. Burdur’da bunu en iyi yapan kişi ise; hiç şüphesiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Şube Müdürü Tamer Yılmaz’ın, ilimizin göllerine, sulak alanlarına, buralarda yaşayan canlı türlerine dikkat çekmek, insanlarda bilinç oluşturmak amacıyla çektiği fotoğraflar. Bu fotolar kurumun binasının girişinde tanıtmak amacıyla sergileniyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü ve Şube Müdürü Tamer Yılmaz’ın bu gayretleri, son zamanlarda tüm dikkatleri Burdur’a çekti. Son olarak, Burdur’daki bu değerleri görmek amacıyla Antalya’dan 20 kişilik gazeteci grubunun Burdur’a geleceği öğrenildi. Antalya’dan gelen gazeteciler Çorak Göl ve Salda Gölü’nde, Tamer Yılmaz ile beraber fotoğraflar çekecekler, Yılmaz’dan bu göllerle ilgili bilgi alacaklar.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive