Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) 2020 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında hazırlanan hibe destekli “Göller Yöresi Tefenni rezenesi ile genç işsiz kadın istihdamı” projesinin onaylandığını ve sözleşme imzalandığını açıkladı.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, proje hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;”Proje kapsamında, Türkiye üretiminin %63’üne, organik üretiminin de %92’sine sahip olduğumuz Rezene ürününün eleme, temizleme, otomatik çuvallama, paketleme, sallama çay paketleme, uçucu ve soğuk sıkım yağının üretim ve şişeleme tesisi kurulacak olup 6 genç işsiz bayanımız bu tesiste istihdam edilecektir.” ifadelerini kullandı.

Başkan Alagöz’ün “Göller Yöresi Tefenni rezenesi ile genç işsiz kadın istihdamı” projesi hakkında yaptığı açıklama şöyle: “Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) 2020 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında hazırlanan 2.196.336,91 TL proje bedelli 1.750.000 TL (Bir milyon yedi yüz elli bin) hibe destekli “GÖLLER YÖRESİNİN SARI GELİNİ TEFENNİ REZENESİ İLE GENÇ İŞSİZ KADIN İSTİHDAMI” başlıklı projemiz onaylanarak Baka Genel Sekreteri Sayın Volkan Güler ile sözleşme imzalanmıştır.

Proje kapsamında, Türkiye üretiminin %63’üne, organik üretiminin de %92’sine sahip olduğumuz Rezene ürününün eleme, temizleme, otomatik çuvallama, paketleme, sallama çay paketleme, uçucu ve soğuk sıkım yağının üretim ve şişeleme tesisi kurulacak olup 6 genç işsiz bayanımız bu tesiste istihdam edilecektir.

Bu vesile ile Rezene üreticisine de katkıda bulunmayı hedeflediğimiz projemizi 2021 yılının Nisan ayına kadar tamamlamayı hedeflemekteyiz.
Projenin hazırlanması esnasında bizden yardımlarını esirgemeyen, gecesine gündüzüne katan İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa Caner Culukar Beyefendiye, Tefenni İlçe Tarım Orman Müdürümüz Sayın Mehmet Çelik Beyefendiye, Burdur Sanayi İl Müdürlüğü Jeoloji Yüksek Mühendisi Sayın Cihan Yalçın Beyefendiye, Tefenni İlçe Tarım personellerine ve değerli Belediye personelime;

Projenin kabulünde emeği geçen başta Burdur Valimiz Sayın Ali Arslantaş Beyefendiye, BAKA Genel Sekreterimiz Sayın Volkan Güler Beyefendiye ve Baka Yönetim kuruluna;

Destek ve alakalarından dolayı Genel Başkanım Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank Beyefendiye, İlçem, Belediyem ve İlçe halkım adına şükranlarımı sunarım. Tefenni’mize hayırlı olsun.”