Burdur Valisi Ali Arslantaş, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Gölhisar İlçesinde yapımı tamamlanan Ulucami Mahallesi TOKİ Konutları açılış ve anahtar teslim törenine katıldı.

Konutların Gölhisar İlçesine hayırlı olmasını dileyen Vali Arslantaş, anahtarlarını teslim alan hak sahibi vatandaşlara aileleri ile birlikte sağlık içerisinde mutlu, huzurlu günlerde oturmaları temennisinde bulundu.

TOKİ Konutları düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. 

Töreninin devamında Burdur Valisi Ali Arslantaş, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Yasin Uğur, Kaymakam Kadir Ulusoy ve Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş tarafından konuşma yapıldı.

Vali Ali Arslantaş ve protokol üyeleri tarafından konut sahiplerine anahtar teslimi yapıldı ve program kurdele kesilerek sona erdi.

Vali Arslantaş yaptığı konuşmada;
“Bugün Gölhisar’daki ikinci programımız. Buraya gelmeden önce 40 gün gibi kısa bir süre içerisinde hayırsever vatandaşımızın katkısıyla yapılan okulumuzun açılışını gerçekleştirdik. Çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun dedik. Bazı sebeplerden dolayı aslında üç ay önce burada sizinle birlikte olmak istiyorduk ama yetiştiremedik, bugüne kısmetmiş. Geç olsun güç olmasın diyoruz. 
1940’lı yıllardan sonra köylerden şehirlere bir göç akını başladı. 1970’lerin sonunda da zirveye ulaştı. Köyden gelen insanlar kendisinin ya da devletin olduğuna bakmadan bir kısmını işgal ederek kendi bilgisi ve birikimiyle köydeki yaşantısını da şehre taşıdı. Köydeki evinin benzerini şehire yaptı. İşte bizde o evlerin birinde doğduk. Hasbel kader. Afedersiniz tuvaletlerinin dışarıda olduğu bütün odalarının aynı salona açıldığı veya salonun bile olmadığı yani başını sokacak bir yer yaptı vatandaşımız. Bir ekmek davasıydı, çocuklarının geleceğini temin etme uğraşıydı. Biz onları suçlamıyoruz. Onlara, memlekete sahip çıktıkları için teşekkür ediyoruz. Çünkü her birinin haklı gerekçeleri vardı. Ama yıllar geçtikten sonra bu gece kondu diye bahsettiğimiz yerlere apartmanlar dikilmeye başladı. Apartmanlar dikilmeye başlayınca da işte bir sokakta 10 ev varken 10 tane araç sığabiliyordu. Şimdi ise burada 155 tane araç aynı sokağa girmek zorunda kaldı. 155 eve aynı hattan elektrik getirmek durumunda kalındı. Aynı hattan altyapı şebekesini getirmek zorunda kaldı. Onun için toplu konut idaremiz hem kentsel dönüşüm adıyla hem de yaşam alanları oluşturma adına el attı. 
Türkiye’de 1 milyon civarında konut yapıldı. İlimizde de teslim ettiğimiz konut sayısı 3.160 devam edenlerle birlikte 4.558 Gölhisar ve Bucak ilçelerimiz hariç bütün ilçelerimizden daha büyük bir ilçe yapmışız. Biz bu işler ilk günden itibaren fikir babalığı desteğini eksik etmeyen Sayın cumhurbaşkanımıza huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyoruz. O gecekondulardan çıkıp insanımızı, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşama imkânına kavuşturan hükümetlerimize de teşekkür ediyorum. 
Şimdi yeni taleplerimizi de toplamaya başladık. Bir 100.000 konut daha önümüzdeki günlerde açıklanacak. Çavdır’da talepler yapıldı. Geçtiğimiz hafta içerisinde Çeltikçi’de yerini tespit ettik. Altınyayla’da, Kemer’de, Ağlasun’da yerler belirlendi planlamaları yapılıyor. İnşallah 10 ilçemiz ve merkezimizle birlikte toplu konut idaresinin yaptığı güzel yaşam alanlarını tüm ilçelerimizde buluşturma azim ve gayret içerisindeyiz. Toplu konut idaremizin yaptığı bu güzel mekanların hak sahiplerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Aileleriyle akrabaları ile birlikte huzur içerisinde bir hayat sürmelerini temenni ediyorum” dedi.

Törene başta Vali Ali Arslantaş olmak üzere, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Yasin Uğur, Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.