Burdur'un Gölhisar ilçesinde "Gerçek Mekan Gerçek Sınav” sloganıyla ücretsiz Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) Temel Yeterlilik Testi (TYT) provası gerçekleştirildi.

Gölhisar Belediyesi ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi işbirliğinde Gölhisar Meslek Yüksekokulu'nda YKS'nin ilk ayağı olan TYT deneme sınavına ilçedeki 5 liseden 150 öğrenci katıldı.

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü'nden "Temel Eğitim" Programı Burdur İl Sağlık Müdürlüğü'nden "Temel Eğitim" Programı

Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş yaptığı açıklamada, belediye bünyesinde faaliyet gösteren ücretsiz eğitim kurumu Gölhisar Belediyesi Meslek Edinme Kursları ile yeniliklere devam ettiklerini belirtti.

burdur gölhisar sınav 2

Kursta üniversiteye hazırlanan öğrenciler de destek eğitimleri verildiğine anlatan Sertbaş, "İnşallah bu sene de kurumumuzda eğitim gören birçok gencimizin güzel bölümler kazanacağına inancımız tam. Bugün 'Gerçek Mekan Gerçek Sınav ' sloganıyla gerçekleşen sınav provasına desteklerinden dolayı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Hüseyin Dalgar'a ve Gölhisar Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Murat Ertilav'a ve GÖLMEK'te hizmet veren tüm öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA