GündemİlçeGÖLHİSAR’A DOĞALGAZ GELMESİ İÇİN SÜREÇ BAŞLADI

6 sene ago

BOTAŞ Genel Müdürlüğü yetkililerinden Harita Mühendisi Özkan Talay ve Harita Teknisyeni Yücel Bayık, Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural’ı makamında ziyaret ederek,  doğalgaz konusunda ki süreç hakkında bilgiler verdiler.

BOTAŞ Yetkilisi Harita Mühendisi Özkan Talay’ın verdiği bilgiye göre; “ ön mühendislik fizibilite çalışmalarıyla doğalgazın ilçeye gelmesi için süreci başlattık. Bu saha çalışmaları yılbaşında sona erecek.  Saha çalışmalarının ardından mühendislik  ihalesi yapılacak. 2016 yılında da bu mühendislik, istimlak vb çalışmalar bitirilecek. 2016 yılının nisan ayında ilk kazma vurulacak. Yapım işine başlanılmasından sonra 1.52 yıl içinde doğalgaz ilçeye gelecek” dedi.

Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural’da yaptığı açıklamada; “ nihayet doğalgazın ilçemize gelmesi için süreç başladı. Gölhisar’da inşallah en geç 3 yıl içinde doğalgaz çalışmaları sona erecek.  BOTAŞ yetkilileriyle her zaman koordinasyon içinde olacağız. Onlara her konuda destek olmaya hazırız. Çünkü Gölhisar halkı doğalgazın ilçemize gelmesini sabırsızlıkla beklemektedirler” şeklinde ifadelerde bulundu.

BOTAŞ yetkilileri daha sonra Gölhisar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Fatih Kayacan’dan, bölgenin imar durumunu gösteren haritaları alarak saha çalışmalarına devam ettiler.

Kodlama : SadeMedia Interactive