EkonomiİlçeManşetGÖLHİSAR’A BÜYÜK SULAMA YATIRIMI

1 sene ago

Tarım ve hayvancılık kenti Burdur’un, batı yakasında en verimli ovalarından biri olan Gölhisar Ovası’nda büyük ölçekli bir sulama yatırımı hayata geçiriliyor.

Burdur tarımının en önemli merkezlerinden biri olan Gölhisar’da kapalı sulama yatırımları, çiftçinin verimli üretiminin önünü açacak.

Uzun bir süredir gündemde olan, ülkemizin icracı- yatırımcı kuruluşlarından Devlet Su İşleri’nin (DSİ) planladığı, hazırlık çalışmalarını sürdürdüğü Gölhisar kapalı sulama işinde, ihale aşamasına gelindi. Gölhisar Kapalı Devre Sulama Sistemleri yapım ihalesi yapılıyor.

Gölhisar Yapraklı Barajı su kaynağında 9.010 ha tarım arazisinin 583 ha’lık kısmına ait 10.224 m ana iletim hattı, basınçlı borulu sulama şebekesi ve sanat yapısı ile ilgili yapım ihalesi 30 Temmuz 2019 günü yapılıyor. Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Gölhisar’ımıza büyük müjde…” başlığıyla yayımladığı paylaşım şöyle;

GÖLHİSAR’IMIZA BÜYÜK MÜJDE…

Kapalı Devre Sulama Sistemleri Yapım İhalesi Yapılıyor

Gölhisar Yapraklı Barajı su kaynağında 9.010 ha tarım arazisinin 583 ha’lık kısmına ait 10.224 m ana iletim hattı, basınçlı borulu sulama şebekesi ve sanat yapısı ile ilgili yapım ihalesi 30 Temmuz 2019 günü yapılıyor.

İlçemizde yapılacak en büyük projelerden biri olan Kapalı Devre Sulama Sistemleri Projesinin bu aşamaya gelmesinde emekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Ak Parti Genel Başkan Vekilimiz Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a, Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş’a, Burdur Ak Parti Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a, Ak Parti İl Başkanımız Volkan Mengi’ye, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne, Isparta DSİ Bölge Müdürlüğüne ve ismini burada hatırlayamadığımız herkese şükranlarımı sunarım. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.”

Kodlama : SadeMedia Interactive