İlçeManşetGölhisar tarihinin en büyük yatırımlarından biri; Kapalı sistem sulama projesinin yapımına başlandı

4 hafta ago

Devlet Su İşleri’nin (DSİ) Burdur’da hayata geçirdiği en önemli, büyük ölçekli yatırımlardan biri olan Gölhisar’daki kapalı sulama projesinde, ihale aşaması da tamamlanarak, bu dev yatırımın yapımına geçildi.

Tarım ve hayvancılık kenti Burdur’un, batı yakasında en verimli ovalarından biri olan Gölhisar Ovası’nda, modern kapalı sistem, tarımsal üretim açısından büyük önem taşıyor, parlak bir gelecek vaad ediyor.

Burdur tarımının en önemli merkezlerinden biri olan Gölhisar’da kapalı sulama yatırımları, çiftçinin verimli üretiminin önünü açacak.

Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş da sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada,

“GÖLHİSARLI ÇİFTÇİLERİMİZ! GÖZÜNÜZ AYDIN…” başlığıyla yaptığı açıklamada, kapalı sistem yatırımını şu sözlerle paylaştı:

“Söz verdiğimiz gibi Gölhisar Kapalı Devre Sulama Sistemleri Projesini de sonuçlandırdık. Gölhisar Ovasının geleceği açısından önem arz eden Kapalı Devre Sulama Sistemleri Projesinde ihaleyi alan firma ile sözleşme imzalanarak, yer teslimi yapıldı.

Bu büyük projenin gerçekleşme- sinde emeği olan başta Cumhurbaş- kanımız Sayın Recep Tayyip Erdo- ğan olmak üzere, Ak Parti Genel Başkan Vekilimiz Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a, Sayın Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemir- li’ye, Burdur Ak Parti Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın’a, Isparta Devlet Su İşleri Bölge Müdürü Mahmut Berber’e ve Burdur Ak Parti İl Başkanımız Volkan Mengi’ye şükranlarımı sunarım. İlçemiz tarihinin en büyük yatırımlarından olan Kapalı Devre Sulama Sistemleri Projesi İlçemize hayırlı uğurlu olsun.”

Kodlama : SadeMedia Interactive