İlçeManşet‘Gölhisar cazibe merkezi olabilir’ (Vali Yılmaz’dan Gölhisar turu)

4 sene ago

Vali Şerif Yılmaz ilçe gezilerini sürdürüyor. Geçtiğimiz Cuma günü Gölhisar turu gerçekleştiren Vali Yılmaz bir gününü Gölhisar’a ayırdı. İlimiz batı koridorunda yer alan, Burdur’un Bucak’tan sonra en büyük ikinci ilçesi konumundaki Gölhisar, son yıllarda yakaladığı gelişme ivmesiyle dikkat çeken bir yer… Kibyra antik kenti gibi bir değeri bünyesinde barındıran, yaylaları ile ünlü, verimli tarım üretimi ile adından sıkça söz ettiren Gölhisar ilçesi Burdur’da gelecek vaad eden yerleşim yerlerinin başında geliyor.

Önceki gün gerçekleştirdiği Gölhisar çıkarmasında Gölhisar Kaymakamlığı ve Gölhisar Belediyesi’ni ziyaret eden, Kibyra antik kentinde incelemelerde bulunan Vali Yılmaz, gezinin sonunda Gölhisar izlenimlerini gazetecilere yaptığı açıklamada paylaştı. Vali Yılmaz da konuşmasında Gölhisar’ın potansiyeline işaret ederek, tarım, hayvancılık ve turizmle birlikte Gölhisar’ın cazibe merkezi olabileceğinin altını çizdi. Devletin Gölhisar’da yaptığı yatırımlara da dikkat çeken Vali Yılmaz, eğitimde ve sağlık’ta yapılan yeni yatırımların Gölhisar’ın gelişimine katkı sağlayacağını dile getirdi.

Vali Şerif Yılmaz şunları söyledi: “İlçe gezileri kapsamında Gölhisar ilçemizi detaylı bir şekilde incelemiş olduk. Öncelikle ilimizin ikinci büyük ilçesi olması dolayısıyla da hem bölgenin cazibe merkezi olması nedeniyle de özellikle tarihi kent Kibyra’yı bünyesinde taşımasından dolayı önemli bir ilçemiz. Ekonomik olarak ta tarım ve hayvancılığın çok iyi bir şekilde yapıldığı bir bölge. Biz büyüklüğü ve bölgesel kalkınmayı da düşündüğümüz zaman turizmle beraber hem hayvancılık hem tarımla beraber düşündüğümüz zaman turizmde cazibe merkezi olabilecek bir ilçemiz. İlçemizde devletimizin yapmış olduğu yatırımlar var. Özellikle Devlet Hastanesi en kısa zamanda tamamlanıp insanlarımız beş yıldızlı otel konforunda sağlık hizmeti alabilecek. Bölge eğitimle ilgili özellikle son açıklanan sonuçlarla beraber değerlendirdiğimizde okullardaki derslik başına düşen öğrenci sayısı il geneli itibari ile düşük. Gölhisar daha da düşük. Özel okul standardında derslik başına düşen öğrenci sayımız var. Bunlara baktığımız zaman devletin ve kamunun belki de Belediye açısından da yapılan en büyük yatırımlardan bir tanesi. Yarın bittiğinde kimsenin fark edemeyeceği ve göremeyeceği yerin altına yapılan alt yapı ile ilgili yatırım. Kırk milyon civarında büyük bir yatırım. İnşallah o da iki yıl içerisinde tamamlanacak. Belki bu süre içerisinde bir miktar mağduriyet yaşanıyor ama katlanmamız gereken bir süreç. Tamamlanınca Gölhisar modern alt yapısına kavuşmuş, insanlarımızın rahat, huzur içerisinde yaşayabileceği bir ilçe haline gelecek. Diğer yatırımlara baktığımızda da ilimiz genelinde olduğu gibi Gölhisarda da devletimizin yapması gereken alt yapı ile ilgili yatırımların çoğunun gerçekleştirilmiş olduğunu görüyoruz. Bölgemizle ilgili Burdur dan gelen yolumuzla ilgili çalışmalar devam ediyor. Buradan Denizli’ye giden yolumuz tamamlanmıştı. Burdur’a giden yolumuzu yapmamız lazım. Daha sonra komşu ilimizin ilçesi olan Çameli ile olan yolumuz ikinci planda yapılıp ticari manada da ilimize katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Devletle milletle güzel hizmetlerin, işlerin yapılmış olduğunu görüyoruz. Ben emeği geçen herkese teşşür ediyorum. İnşallah bundan sonra da yapılacak olan çalışmaları hep birlikte yaparız. Birbirimize destek olarak Burdur’un kalkınmasında önemli bir mesafe alırız diye düşünüyorum.”

Filiz ERYILMAZ

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive