ManşetGÖL FESTİVALİ hakkında Yeni Gün’e konuşan Başkan Ercengiz: “Burdur, ‘öğrenci dostu’ bir kent”

10 ay ago

Burdur Belediyesi’nin kuruyan Burdur Gölü’ne dikkat çekmek amacıyla düzenlediği ‘Göl Festivali’ şehrimizde bu hafta başlıyor.

Göl Festivalinin göl’ü gündeme getirmesinin yanı sıra bir diğer hedef kiltesi de; gençler, ilimizdeki üniversite gençleri…

Göl Festivali hakkında Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz gazetemize, Muhabirimiz Filiz Eryılmaz’a açıklamalarda bulundu.

Burdur Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen göl festivali bu senede farklı etkinlikler ve konserlerle 20-21-22 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Başkan Ercengiz; “20-21-22 Eylül tarihlerinde yapacağız. Büyüyen öğrenci nüfusu ile Burdur artık bir öğrenci dostu, öğrenci kenti olacak. Zaten bizim hedefimiz de bu. Burdur’a gelen öğrencilerimize festival kapsamında üç tane güzel konser yapmayı planladık. Aslında festivalin niteliğini de büyütmek istiyoruz. Biraz daha bu işi müzikli konser etkinliklerinden çıkarıp farklı müsabakaların yapıldığı ki biz bunu geçmiş yıllarda jet ski ve flaybort festivali ile taçlandırıyorduk.

Bu sene dikkati daha başka bir yere çekelim, çünkü göl ile ilgili bizim çalışmalarımızın yeterince ses getirdiğine inanıyoruz. Biz aslında burada birçok şeyin ilk’ini başlattık. Biz Burdur’a gelen arkadaşlarımızın çağdaş, modern aydın bir kente geldiklerini, kız çocuğumuza, erkek evladımızın yan yana konser izleyebildiğini, anne ve babaların çocuklarının ellerinden tutup gelerek o alanda keyifli vakit geçirdiğini gösterebilmek. Tabi geldikleri yerde doğal tarihi, kentsel güzellikleri tanıması için iyi bir başlangıç olacağını düşünüyorum. İnşallah Burdur’a gelen çocuklarımızın ilk intibasını pozitif başlatarak ilimize pozitif bakarak, pozitif enerji vererek birlikte güzel şeyler yapacağız. Bizim niyetimiz kentimizin doğru bir şekilde vizyonunu ortaya koymak, sorunlarını sanatsal etkinliklerle pekiştirmek ve sesi duyurmak, bir taraftan da hayat akıp giderken hayata yabancı kalmamak, hayatın içinde olmak. Amacımız bu. Kortej yürüyüşü ile başlayacağız. Ardından da sanatçılarımız 3 gün boyunca konser verecekler. Gökhan Türkmen, Grup27 ve Tuğba Yurt konser verecek ve Burdur Gölü’nün çığlığını duyuracaklar” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz gazetemize Ekim ayında Salda Gölünde Şahika Ercümen tarafından gerçekleştirilecek olan rekor denemesinin de müjdesini vererek; “Ekim ayı sonunda yapacağımız bir etkinliğinin de müjdesini vermek istiyorum. Şahika Ercümen ekim ayı içerisinde salda gölünde bir rekor denemesi yapacak. Burdur Belediyesi ev sahipliğinde, kalkınma ajansı sponsorluğunda bir dalış rekoru denenecek. Bu rekor tüm dünya televizyonlarına canlı olarak naklen verilecek. Sağolsun Şahika Ercümen birçok yerden teklif almasına rağmen bizi kırmadı gelecek ve Salda gölünde bir rekor dalışı yapacak” diye konuştu.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive