ManşetGöksavaş Sokak’ta SU BASKINI! (Esnaf mağdur oldu)

2 sene ago

Şehrimizde Gazi Caddesi’ndeki ana su borusunun Cuma gecesi saat 11.30 sularında patlamasından dolayı Göksavaş ve Oğuz Sokak’taki iş yerlerini su bastı. Su baskından etkilenen iş yerleri maddi zarara uğradı.

Esnaflar ani su baskınında Belediye ekiplerinin geç müdahale ettiğini öne sürerek, bu duruma sitem ederken, ekipman eksikliği ile su borularındaki eski teknolojinin maddi zararı artırdığını, ürünlerinin su altında kaldığını dile getirdiler.

CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker ve CHP İl Başkanı Osman Gök, dün Göksavaş ve Oğuz Sokak’ta zarara uğrayan esnafları tek tek dolaşarak, ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundular. İlimiz Milletvekili Dr.Mehmet Göker; “Cuma akşamı esnaflarımız talihsiz bir su baskınıyla karşılaşmışlar. Kendilerine geçmiş olsun diyoruz. Zarar tespitleri yapılıyor. Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz şu an şehir dışında. Gelince kendisiyle de görüşeceğiz. Esnaflarımızın zararlarının karşılanması ve mağduriyetlerinin giderilmesi için elimizden gelen çalışmayı yapacağız” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık’ta su baskınından etkilenen esnaflara ‘geçmiş olsun’ ziyaretlerinde bulunarak, mağduriyetlerinin giderilmesi ve zararlarının karşılanması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söylediler.

Kodlama : SadeMedia Interactive