Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ortaklığında hayata geçirilen Güncel Öğretmen Akademisi-GÖAK Projesi tamamlandı.

7-12 Ağustos 2022 tarihleri arasında TÜBİTAK-4004 Doğa ve Bilim Okulları Destekleme Programı tarafından desteklenen Güncel Öğretmen Akademisi-GÖAK projesi sona erdi. Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde gerçekleştirilen projede Prof. Dr. Hasan Genç ve Prof. Dr. Erdal Taşlıdere uzman, Dr. Öğr. Üyesi Ercan Tatli, Dr. Öğr. Üyesi Deniz Çeliksoy, Fen Bilimleri Öğretmeni Ömer Faruk Tumru, Matematik Öğretmeni Hüseyin Özkaya ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülsüm Erol Cantürk rehber olarak görev aldı.

Gerçekleştirilen kapanış töreninde Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Seyit Güven Yılmaz ve Salim Oğuz’ un katılımlarıyla katılımcılara katılım belgeleri verilerek projenin kapanışı gerçekleştirildi.

Proje yürütücüsü Osman Aköz, köy okullarında görev yapan sınıf öğretmenlerine yönelik ekoloji, bilişim, tasarım ve bilim temaları kapsamında eğitim öğretim süreçlerine dahil edilen ve sınıf dışı mekanlar içerisinde yer alan atölye, laboratuvar ve doğa gibi formal olmayan mekanlarda 5 günlük güncel uygulamalar kampı düzenlendiğini söyledi.

Bunun yanı sıra proje, Doğa ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye değer görüldüğü için TÜBİTAK yetkililerine de teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.