Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan Çölyak Atölyesi, şehirdeki çölyak hastaları için büyük bir umut kaynağı oldu. Atölyenin açılışına, Burdur Valisi Türker Öksüz başta olmak üzere birçok kurum müdürü ve çölyak hastası katıldı.

Atölyenin hayata geçirilmesinde büyük destek sağlayan isim ise hayırsever Ahmed Baraka oldu. Baraka, atölyenin açılışında yaptığı konuşmada, "Bu atölyenin hayırlı olmasını diliyorum. Çölyak hastalarının ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

4Bb07E99 1715 4865 B4F1 612Ea609Ce0B

Vali Türker Öksüz de açılışta yaptığı konuşmada, atölyenin çölyak hastaları için büyük önem taşıdığını vurgulayarak, "Bu tesiste üretilecek olan ürünlerin hastalarımızın istifadesine sunulması çok önemli. Hayırseverimize çok teşekkür ediyorum. Bu ürünleri Burdur şartlarında bulmak çok zor oluyordu. Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bu üretilen ürünler hastalarımıza kolaylık sağlayacak. Ürünlerin hastalarımıza şifa olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

D96A41F6 8Fe8 4F26 97De 4786D4De0Dc9

Çölyak hastalığı, gluten adı verilen proteinlere karşı aşırı duyarlılık gösteren ve bu nedenle bu proteinleri içeren yiyecekler tüketemeyen kişilerde ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Bu atölye sayesinde Burdur'da yaşayan çölyak hastaları, özel olarak üretilen glutensiz ürünlere daha kolay ve erişebilir bir şekilde ulaşabilecekler.

8F7809C1 49E4 4A0C 80D1 Ffcc856B52E0

Burdur'da Bazı Yollar Trafiğe Kapanıyor! işte detaylar Burdur'da Bazı Yollar Trafiğe Kapanıyor! işte detaylar

Çölyak Atölyesi, sadece hastaların sağlık sorunlarını hafifletmekle kalmayacak, aynı zamanda toplumda farkındalık yaratılmasına da katkı sağlayacak bir projeyi temsil ediyor.

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI