ÇevreEkonomiGündemManşetGiysi kumbaralar yerlerini aldı

6 ay ago

 

Burdur Belediyesi ve Tabiat Geri Dönüşüm firması tarafından imzalanan bir protokol çerçevesinde, Tabiat Geri Dönüşüm tarafından yapılan Giysi kumbaraları Burdur’un muhtelif caddelerinde yerini alarak Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Firma yetkilisi Yunus Avkaroğulları tarafından tanıtımı yapıldı.

Giysi Kumbaraları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz şunları söyledi: “Dünyada önümüzde ki süreçte kaynak bulmakta zorluk çekeceği bir dönemi bütün bilim adamları öngörüyor. Bu en başta su olmakta insanoğlunun temel ihtiyaçlarının önümüzdeki süreçte ciddi anlamda kaynak yetersizliği nedeniyle maalesef insanoğlunun yaşam düzeyini kısıtlar seviyeye geleceğini bilim adamları bize işaret ediyor.

Açıkçası biz geri dönüşüme kazandır- maya çalıştığımız atık plastik, cam, karton ve benzeri geri dönüşüme kazandırılabilir malzemelerin ardından bugünde bir yeniliğe imza atıyoruz. Burada giysi, ayakkabı, tekstil, çanta ve oyuncakları kumbaramıza atılıp, kullanılabilir düzeyde olanları payla- şıp, kullanılamayanlarında yeniden geri dönüşüme kazandırılıp en azından Dünyaya kaynak ürünlerle geri dönüşüme katkı sağlayabilmeyi planlıyoruz.

Bir protokol çerçevesinde bu işlemi özel bir firma ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Buradan vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Evinizde öncelikle kullanmaktan sıkıldığınız, bıktığınız, ardından da artık kullanımında sıkıntı yaşanan her türlü tekstilinize biz talibiz. Bunu geri dönüşüme kazandıracağız. Kullanılabilir durumda olanların temizliğini, bakımını yapıp ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız ve böylece Ülke ekonomisine hem doğru hem dolaylı bir katkıda bulunacağımızı ümit ediyorum. Halkımızda bize bu konuda destek olur yardımcı olursa biz son derece mutlu oluruz.

İnşallah Burdur’umuz için iyi bir iş yapmış oluruz. Vatandaşımızın tevazusu bizim bu konuda başarımızın seviyesi olacaktır. Herkesi bu kampanyaya katkı vermeye davet ediyorum” dedi.

Köprübaşı mevkiine yerleştirilen ilk kumbaraya Başkan Ercengiz kıyafet ve ayakkabı atarak, Tüm Burdur halkını kullan- madıkları kıyafet, oyuncak, tekstil ve çantalarını geri dönüşüme kazandırılması ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için giysi kumbarasına atmalarını söyledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive