Burdur, yeni yılın 2021’in ilk haftasında, öğleden sonra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ağırladı. Spor-Toto Teşkilat Başkanı iken, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte kabine’nin dışarıdan atanan Bakanlarından biri olan Kasapoğlu, spor yatırımlarını yerinde görmek üzere Burdur turu düzenledi.

Spor Toto Genel Müdürü iken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) İstiklâl Yerleşkesi içinde hayata geçirdiği Stadyum Kompeksi ile beş yıldızlı Otel, Lavanta Tepesi Oteli ve Sporcu Eğitim Kamp Merkezi yatırımını yakından takip eden bir isimdi… Daha önce de birkaç kere çeşitli nedenlerden dolayı ilimize gelişi ertelenen Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nun açıklanan programı, değişikliğe uğrarken Isparta ziyareti iptal edildi. Bakan Kasapoğlu, Antalya’dan direkt karayolu ile Burdur’a gelerek, programlarına katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, dün bir dizi inceleme için Burdur’a geldi.

Bakan Kasapoğlu Burdur’da ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Kasapoğlu’nu Burdur Valiliği’ne gelişinde Vali Ali Arslantaş, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya ile diğer ilgililer karşıladı.

Bakan Kasapoğlu Valilik bahçesinde il merkezi ve ilçelerde yapılacak 13 adet sentetik çim saha, iki yarı olimpik yüzme havuzu ve spor salonu inşaatı  protokol imza töreninde yaptığı konuşmada 2021 yılının ilk ziyaretini Burdur’a yaptığını söyledi.

Kasapoğlu, “2021 yılı İstiklâl Marşı yılında bu ziyareti Mehmet Akif’in şehri Burdur’a, gerçekleştirmek bizim içinde anlamlı, heyecanlı. Mehmet Akif’in şehri Burdur’dayız, Demirci Mehmet Efe’nin şehri Burdur’dayız  kahramanlar diyarı Burdur’dayız.” dedi.

Bakan Kasapoğlu; “inşallah Burdurumuzu Burdurlularımızı, gençlerimizi daha iyi yarınlara taşıma adına buradayız. Bu ziyaretimizin hayırlar bereketler getirmesini temenni ediyorum. Bugün Burdurumuzun spor geleceğini daha da güçlendirme adına, Burdurumuzun gençlerini yarınlara daha donanımlı taşıma adına buradayız. Bizim felsefemizde durmak hiç bir zaman olmadığı gibi bundan sonra da olmayacak. Birileri fitne üretecekler biz onlara rağmen hizmet üreteceğiz. Birileri yalanla, iftirayla bir takım faaliyetleri çalışmaları kara- lamaya çalışacaklar, biz onlara inat daha çok üreteceğiz. Vatandaşımızın refahı vatandaşımızın aydınlık yarınları için daha çok çalışacağız. Tuzaklar kurulacak. Onlara rağmen, daha güçlü, daha moralli, daha inançlı duracağız ve inşallah tıpkı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bu ülkenin aydınlık yarınları, insanımızın mutluluğu için  durmadan, yılmadan, yorulmadan çalışacağız. İşte o  yüzden bugün buradayız.” diye konuştu.

Kasapoğlu, 2021 İstiklâl Marşı yılında ulusal ve uluslararası anlamda yapılacak çalışmalar ve projeler belirtti.

Kadın, erkek, tüm vatandaşları Bakanlığın tesislerinden yararlanmaya çağıran Bakan Kasapoğlu, “sporun herkes için olduğunu düşünüyorum ve kadın odaklı spor stratejimizde, politikamızda kadınlarımızın öncülüğünde spor yarınlarımızın daha güçlü olacağına inancımı belirterek kadınlarımızı özlelikle spora, tesislerimize davet ediyorum. Sporda yeteneği olan gençlerin elinden tutarak inşallah onlarla birlikte her zaman ifade ettiğimiz iddialı Türkiye’yi daha ileriye götürmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu daha sonra “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Salda Gölü’nde incelemelerde bulunmak üzere Burdur şehir merkezinden ayrıldı.