GündemKültürManşetGENÇLİK MERKEZİNDE MEVLANA ETKİNLİĞİ

5 sene ago

Kültürümüzün, bu toprakların, Anadolu’nun yetiştirdiği en büyük değerlerden biri olan Mev-lana için önceki gün şehrimizde bir program düzenlendi.

“Mevlana Celaleddin Rumi’nin 741. Vuslat Yıldönümü” nedeniyle Burdur Gençlik Merke-zi’nde anma töreni düzenlendi.

Gençlik Merkezi Salonu’ndaki Mevlana’yı anma ve anlama konulu programa, Vali Yar-dımcısı  Ali Nazım Balcıoğlu, Gençlik Hiz-metleri ve Spor İl Müdür Vekili Mustafa Kemal Sever, Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Haltaş ile Gençlik Merkezi Üyeleri ve aileleri katıldı.

Gençlik Merkezi üyesi Rukiye Selçuk’un ney dinletisi ile başlayan program, Burdur Müftülüğü Vaizi Bünyamin Özdaş tarafından “Mevlana ve Gençlik” konulu sohbeti ile devam etti. Bünyamin Özdaş günümüzde yaşanan krizlere Mevlananın bakışı, erdem, fazilet ve ahlak anlayışını anlattı. Özdaş “Mevlana’yı ne kadar iyi bilirsek geleceğimizi de o kadar ay-dınlatırız” dedi.

Özdaş Amerika’da en fazla satan kitabın Mevlana’nın Mesnevisinden alınan ‘Rumi Medi-tasyon’ isimli kitap olduğunu söyledi.                              Programda son olarak Antalya Lal Sema-zen Grubu tarafından Tasavvuf Musikisi ve Sema Gösterisi sunuldu

Kodlama : SadeMedia Interactive