GündemManşetSağlıkGenç Yalçın’a Yardım Kampanyası

5 sene ago

Tüm Halkı, Yalçın Korkmaz Kardeşimize Destek Olmaya Çağırıyoruz. Burdur Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Yalçın Korkmaz, kalp rahatsızlığı nedeniyle Hacettepe  Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde  kalp nakli bekliyor.

Burdur Lisesi 9/A sınıfında okuluna devam eden Yalçın Korkmaz, 7-8 aydır hastanede vakit geçiriyor. Yaklaşık 5 ay önce Dilate Kardiyomiyopati teşhisi ile Haccettepe Üniversite Hastanasi’nde Bypass ameliyatı geçiren Yalçın Korkmaz, durumunun tekrar kötüleşmesi sonucunda yine aynı hastanede yoğun bakım ünitesine bağlı olarak hayatına devam etmek zorunda kalmış. Dört ayı aşkın bir süredir yoğun bakımdan çıkmadan hastanede yatmak zorunda kalan Korkmaz, Sağlık Bakanlığı tarafından kalp nakil listesine alınmış.

Uzun süren tedavi süreci ve nakil bekleme durumu hem Yalçın Korkmaz’ın hem de ailesinin sıkıntılı bir süreç yaşamasına neden oluyor. SSK’dan malülen emekli olan ve kendisi de Bypass ameliyatı olmuş Baba Muhsin Korkmaz  ve Yalçın’ın kardeşleri Burdur ‘da yaşadığı evlerini  kapatarak  Ankara’da geçici olarak kiraladıkları gecekonduda yaşıyor ve Yalçın’a destek olmaya çalışıyor.

Kalp nakli için tetkik ve tedavisine katkıda bulunmak ve ekonomik durumunun yetersizliği nedeniyle ailesine destek sağlamak amacıyla Burdur Valiliği koordinesinde Türkiye genelinde 3 ay süreli yardım kampanyası başlatıldı.

Tüm Burdur halkını hayatının baharında kalp rahatsızlığı geçiren bu genç kardeşimize destek olamaya ve en azından maddi sıkıntılarını ortadan kaldırarak tedavisine yardımcı olaya çağırıyoruz.

Yardım İçin;

Ziraat Bankası Burdur Şubesi

Hesap No: TR80 0001 0000 5854 0026 6450 06

(Yalçın Korkmaz Yardım Hesabı Notuyla)

Kodlama : SadeMedia Interactive