GündemManşetGelincik Göleti’nde mermiler bulundu

3 sene ago

Burdur’da 3 Ekim 2016 Pazartesi günü  güvenlik güçlerini harekete geçiren hareketli bir gün yaşandı. Komşu ilimiz Isparta’ya kısa mesafeli alternatif yolun Isparta-Burdur Dağ yolunun üzerinde yer alan Gelincik Göleti’nin kenarında çok sayıda mühimmat bulundu.

Jandarma ekipleri gölet kenarında arama yaptı

İhbar üzerine Isparta Emniyet Müdürlüğü ile Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekipleri olay yerine gitti. Yapılan incelemede baraj kıyısında toprağa gömülü halde 13 G3, 10 tane de kalaşnikof mermisi bulundu.

Mermiler Jandarma ekipleri tarafından incelemeye alındı. Çevrede yapılan incelemede Fethullah Gülen’e ait kitapların da yakıldığı belirlendi.

Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin geniş çaplı arama arama faaliyetlerinde mermilerin yanısıra FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen’e ve FETÖ’ye ait dokümanlara rastlanması mermilerin FETÖ’ciler tarafından atılmış olabileceği ihtimalini kuvvetlendirdi. Güvenlik güçlerinin konuyla ilgili araştırma çalışmaları sürüyor. Gelincik’teki bulunan mermiler Pazartesi günü gün boyu medyanın da gündeminde idi… Pek çok TV, internet sitesi bu habere yer verdi

Kodlama : SadeMedia Interactive