Gelecek Partisi Burdur İl Başkanı Eşref Ural, Gelecek Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Gürsel Kaya ve parti üyeleri, Burdur Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyarette basın sektörünün sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi Burdur İl Başkanlığına atanan Eşref Ural, ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Ural, beraberinde Gelecek Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Gürsel Kaya ve parti üyeleri ile birlikte Burdur Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Ziyarette basın sektörünün sorunları, sıkıntıları ve çözüm önerileri ile ülke gündemine dair konular görüşüldü. Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, Gelecek Partisi Burdur İl Başkanlığına atanan Eşref Ural’a hayırlı olsun dileklerini iletti. Gelecek Partisi Burdur İl Başkanı Eşref Ural’da misafirperverliklerinden dolayı Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel’e ve cemiyet üyelerine teşekkür etti.

Gürsel Kaya, bölgemiz, Antalya basın camiasının yakından bildiği bir isim. Uzun yıllar TRT Antalya Radyosu ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nde başarılı çalışmalara, projelere imza atan Gürsel Kaya şimdi de aktif siyasete atılarak Gelecek Partisi’nde Ahmet Davutoğlu ile yol arkadaşlığı yapıyor.

Kaya, Burdur Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde de gazetecilik birikimini konuşturarak medya hakkında şu değerlendirmelerde bulundu;

“Anadolu basınının, milli mücadele yıllarında, kurtuluş savaşı yıllarında rolü çok büyük. O nedenle her şeye rağmen, her türlü olumsuzluklara, sıkıntılara rağmen Anadolu basının da Burdur basınının ayakta kalması, sesini güçlü bir şekilde duyurabilmesi buna dayanıyor. Bir kökü var, derinliği ve köklü bir geçmişi var. Burdur basını her türlü ekonomik sıkıntıyı karşısında görse bile asla vazgeçmez, yıpranmaz ve dimdik ayakta durur. O nedenle ben bütün zorluklara rağmen yaptıkları işleri başarıyla sürdüren basın mensubu arkadaşlarımın hepsini kutluyor, tebrik ediyorum. En son yeni basın yasasının iptal edilmesinde bizim Gelecek Partisi olarak yoğun bir propaganda çalışmamız oldu. Ve meclisten çekilmesinde en büyük etkenlerden biri oldu bu çalışmalar. O yasa basınının özellikle Anadolu basınının sesini, soluğunu kesmede son yumruk, son nokta diyebileceğimiz, basın ve medya için bir darbe teşebbüsüydü. Umarım yöneticilerimiz akıllarını başlarına alırlarda bu yasayı tekrar gündeme getirip meclise sürmezler ve herhangi bir oylama girişiminde bulunmazlar.”

MUHAMMET FATİH BAŞCI