Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri, Kemal Solmaz Ortaokulu öğrencileriyle aktivite dolu saatler geçirdiler. Dr. Öğr. Üyesi Gülcan Mıhladız Turhan tarafından yürütülen Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Kapsamında gerçekleştirilen “Fen Şenliği ve İnfografik Sergisi” büyük ilgi gördü.

Öğretim elemanı, öğretmenler, öğretmen adayları, yüksek lisans öğrencileri ve ortaokul öğrencilerini ortak bir noktada buluşturan etkinlikte gruplar arası etkileşim tüm katılımcıların memnuniyetini ve alkışlarını kazandı. Fen bilimleri öğretmen adayları, yüksek lisans öğrencisi Mert Yıldız’ın rehberliğinde tasarladıkları fen infografiklerini sergileyerek ortaokul öğrencilerine hediye ettiler.

Ayrıca geleceğin öğretmenleri hazırladıkları eğlenceli fen etkinliklerini uygulayarak öğrencilerin bilimi kendi okullarında yaşamalarını sağladılar. Ekibi samimiyetle ağırlayan Okul Müdürü Mustafa Arik, Fen Bilimleri Öğretmeni Emine Akın Talay, müdür yardımcısı ve diğer öğretmenler okullarında gerçekleşen etkinlik için kendileri ve öğrencileri adına gruba teşekkürlerini ilettiler. Etkinlik sonunda öğretmen adaylarının yazdıkları ve koreografisini düzenledikleri fen şarkılarında hep beraber dans ettiler.

Öğretim üyesi Gülcan Mıhladız Turhan öğretmenlik deneyimini öğrenciler ve meslektaşlarının önünde yaşayarak pozitif bir iletişim ortamında bulunmalarının, öğretmen adaylarının öğretmenlik mesleğini sevmelerinde oldukça etkili olacağını ve geleceğe daha umutla bakmalarını sağlayacağını belirtti.