EkonomiManşetFuarın ikinci gününde; firmalar ziyaretçi sayısının azlığından yakındı

5 sene ago

Burdur Teke Yöresi Canlı Hayvan, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı’nda en çok ilgiyi Konya’dan gelen bir tarım firmasının standı gördü. Stantta yapılan rodeo gösterisi, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Ücretsiz yapılan gösteriye, ziyaretçiler rodeoya binebilmek için birbiriyle yarıştı.

Burdur’da 21-24 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Burdur Teke Yöresi Canlı Hayvan, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı’na katılan firmalar, dikkatleri stantlarına çekebilmek için çeşitli yöntemler deniyor. Bu yöntemlerden biri de ücretsiz yapılan eğlenceli gösteriler. Konya’dan gelen bir tarım firması, ziyaretçilerin ilgisini ürünlerine yöneltebilmek amacıyla rodeo gösterisi yapıyor. Ücretsiz yapılan gösteri, büyük beğeni topladı.

Fuarın ikinci günü, firma yetkililerinin açıklamalarına göre biraz sönük geçti. Ama firmalar yine de bu tür fuarların düzenlenmesini genel olarak olumlu değerlendiriyor.

FUARLAR FİRMALAR İÇİN ÖNEMLİ

İzmir’den fuara katılan Mustafa Baskın, fuarın ilk günü bekledikleri ilgi ve talebi göremediklerini söyledi. Katılımcı sayısının az olduğunu dile getiren Baskın “Ama organizasyon çok güzel. Yaklaşık 20 yıldır sektörün içindeyiz. Fuarlar, müşteriyle birebir diyaloğa geçtiğimiz, tanıtımı yaptığımız, sipariş aldığımız organizasyonlar olduğu için önemli. Daha önceki Burdur fuarına da katılmıştık. Buranın daha olumlu geçeceğini düşünmüştük ama şu an için o ilgiyi göremedik. Belki fuarın üçüncü günü daha fazla katılım olur.” diye konuştu.

FUARIN EN ÇOK İLGİ GÖREN STANDI

En çok ilgiyi gören Konya Tarım firması standının yetkilisi Bekir Gürlü ise, insanların ilgisi çekebilmek ve ürünleri tanıtabilmek amacıyla, insanları ücretsiz olarak eğlendirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Her gittiğimiz yere götürüyoruz. Hem de tanıtım amaçlı bu eğlenceyi sergiliyoruz. Fuar organizasyonu iyi bence. Düzenleyenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Fuara ilimizden katılan, Tarım Firması yetkilisi Lütfi Demir ise, fuarın açılışında ilginin daha yoğun olduğuna dikkat çekerek, “Ziyaretçi sayısı fena değil. Açılışta yoğunluk daha fazlaydı. 10-15 firmanın yetkili bayisiyiz. Fuarlar bizim için tanıtım, reklam, yeni ürünlerin sergilenmesi gibi faydası var. Siparişlerde alıyoruz. Bu açıdan önemli.” şeklinde konuştu.

Fuara giriş çıkışlar ise organizasyon firması tarafından otomatik sistemle sayılıyor.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive